Зберегти культурні пам’ятки!

Генеральному прокурору України п. В. М. ШОКІНУ

Міністру культури України п. В. А. КИРИЛЕНКУ

Меру м. Ірпінь

п. В. А. КАРПЛЮКУ

Начальнику відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської Ради

Є.П. АНТОНЮК

 

Повідомляємо Вас про те, що в ніч з 20 на 21 липня було здійснено акт вандалізму — зруйновано будинок в Ірпені по вул. Центральній, 15, в якому з 30-х до початку 50-х років ХХ століття проживав Максим Рильський та його родина. Цей будинок — визначна пам’ятка української культури. Тут бували славетні діячі української культури ХХ століття — письменники, музиканти, співаки, художники. Тут творилась історія сьогодення. Сад, посаджений Максимом Рильським і знаними діячами культури, та будинок, в якому народжувались різні ідеї, починання, і де написано багато визначних творів незабутнього класика української культури, заслуговують на статус меморіальної садиби-музею. Викликає подивування, що в ювілейний рік, рік 120-річчя від дня народження М. Рильського, теперішні власники цієї земельної ділянки В. Раілко і Т. Десота, незважаючи на протести громадськості, виїзд на місце міліції та власні обіцянки почекати із знесенням будинку, вночі зруйнували його.

Відбулося грубе порушення закону України “Про охорону культурної спадщини”. Просимо Вас притягнути до відповідальності винних в акті свідомого руйнування культурної пам’ятки і зробити все можливе для відновлення будинку-садиби Рильського та організації меморіального музею Максима Рильського в Ірпені.

Ірпінь історично є містом, де проживали і проживають діячі української культури, які творили і творять вітчизняну історію. Просимо Вас взяти під особистий контроль збереження в Ірпені пам’ятних місць діячів вітчизняної та світової культури, життя і творчість яких пов’язані з цим славетним містом.

Додаємо історичну довідку щодо проживання М. Т. Рильського в Ірпені.

 

СИДОРЖЕВСЬКИЙ М. О., голова Національної спілки

письменників України;

ЖУЛИНСЬКИЙ М. Г.,

директор Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка

НАН України;

СКРИПНИК Г. А.,

директор Інституту мистецтвознавства, фольклору

та етнології ім. М.Рильського

КОЛЕСНИК В. Л., директор Київського літературно-меморіального музею М. Рильського

РИЛЬСЬКИЙ М. Г., голова Благодійної організації “Троянди і виноград” ім. М. Рильського

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment