Настка КОВАЛІВНА,
м. Львів
“Еврика, — вигукнув колись С. П. Плачинда. — І всетаки Скіфопіль!” Відкриття Скіфополя посеред степової України сколихнуло душу нині вже світлої пам’яті Сергія Плачинди, і він одразу поділився цією вісткою з читачами газет…
— Я не знаю жодного Великого Мудреця, який би не був скіфом, — пише Геродот.
Велика Скіфія! Геть чисто її замулили історичні назви нашої України. А Вона вічна в еволюційних порухах планети Земля. Бо кожен планетний клаптик ґрунту за велінням БогаТворця формує індивідуальний менталітет насельників, їхні звичаї, традиції залежно від власної структуривібрації. Територія проживання (певний ареал), клімат, кількість сонячних днів у році й традиційний вид основної діяльності — це інгредієнти генокоду етносу, який на історичних (еволюційних) шляхах творить генетичний код генотипу нації. Отже, хоч як називай свою державу чи племінний союз, а всі твої пращури і нащадки мали й матимуть (згідно з сучасною назвою ареалу) українську печать. Ну, називалися ми від первороду державних утворень, якщо коротко, то так: Оріяна — Скіфія — Антія — Русь — Україна. Все, що до нинішньої назви нашої держави, — це ПраУкраїна. Мали ми свій Скіфопіль, дали нам большевицькі окупанти Кіровоград… Яка наруга! А ми у вільній соборній державі одухотворімо Степову Елладу нашим кровним — Скіфопіль! Ще денеде видно скіфські кургани, ще туляться до історичного музею скіфські бабирожаниці. А скіфському волхвові Анахарсісу греки навіть приписали грецьке громадянство, аби з його книгами стати на вищий щабель еволюції. А ми, панове українці, зазирнімо у глибини ПраУкраїни. Хай ще раз зблисне у наших душах Скіфська Пектораль! Із нею станемо твердо на еволюційний щабель. Із такого п’єдесталу сяятимуть миром і згодою містапобратими: Скіфопіль — Тернопіль — Сімферопіль — Севастопіль. Ми успадкували від скіфів побратимство, святість батьківських могил. До речі, коли 514 року до н. е. перський цар Дарій напав на єдинокровних скіфів, то вони попередили його не чіпати їхніх могилкурганів. А він навмисне, як ото недавно большевики, розривав кургани. І що? Скіфи своєю партизанкою не тільки вигнали напасників, а й розхитали їхню імперію. Скіфи дали одкоша в 331 р. до н. е. Ол. Македонському.
Пом’янімо наших славних пращуріворачів, яким Бог подарував із небес золотий плуг, ярмо, сокиру й чашу. І донині плуг — наш помічник, ярмо ми накладали на волів, а часом собі на шию, сокирою (топірцем — кельтом — зброєю) захищали свою землю, а чашу то перехиляємо, то наповнюємо по вінця терпінням або вином. Вино скіфи вживали як ліки, а не трутизну. Хай про скіфів повістує серед українських степів Скіфопіль!
Доброї і сильної волі, наснаги Вам, скіфополяни й скіфополянки. Панове історики! Розгорніть перед очима степового люду панораму величі Великої Скіфії та її сонцесяйного Скіфополя! Назвіть своє місто Скіфополем!