Хто кому молодший брат?

Едуард ОВЧАРЕНКО

У рамках культурнопросвітницького проекту “Дорогою віри”, присвяченого вшануванню 1000ліття пам’яті Рівноапостольного Великого Князя Київського Святого Володимира, в Українському домі працює виставка “Українці у світі”. Мета цього проекту — зібрати і зберегти яскраві постаті нашої національної історії на тлі світової цивілізації, ознайомити із їхніми здобутками наших співвітчизників, врешті, зробити їх усвідомленим і шанованим надбанням української нації.

“Ми прагнули показати, як створювалася держава Київська, як вона прищепила аристократизм країнам, що наразі входять до Європейського Союзу, як нащадки Володимира Великого стали засновниками Суздальського, Московського та інших князівств, на території яких нині сучасна Росія. Показати, як Київська Русь перейняла світогляд і християнські цінності цивілізованого світу”, — розповів керівник проекту, голова ВО “За помісну Україну!” Петро Ющенко.

Центральне місце на виставці посідає розділ “Панування роду Володимира Великого”. Тут представлено портрети нащадків Володимира Великого до сьомого коліна. І серед них не лише руські князі. Приміром, для багатьох буде справжнім відкриттям, що угорський король Бела ІІІ, король Данії Вальдемар І Великий, норвезька принцеса Інгігерда, королева Англії Матильда Шотландська насправді мали руськоукраїнські корені, і таких прикладів безліч. Нащадки Володимира були у Грузії, Болгарії, Візантії, Польщі, Угорщині, Австрії (всього 18 країн).

Також тут представлено портрети видатних українців, переважно церковних діячів, які здійснили помітний внесок у розвиток світової цивілізації. А їхні здобутки у сфері церковної історії, культури та науки, державотворення, виходять далеко за межі суто національного. Хоча багато хто з них і не акцентував на своєму походженні, але залишався генетично спорідненим з Україною. Є серед них і наші сучасники — патріарх Київський і всієї РусиУкраїни Філарет та колишній предстоятель Української ГрекоКатолицької Церкви Любомир Гузар.

На виставці експонуються ікони з фондів Національного КиєвоПечерського історикокультурного заповідника та фондів Українського дому. Кожен допитливий відвідувач має рідкісну можливість побачити унікальні твори українського іконопису, що зазвичай перебувають у закритих фондових колекціях.

Виставка ще раз доводить брехливість російської офіційної історіографії, яка беззастережно привласнює історію Київської Русі. У той же час, коли бачиш, скількох видатних людей народила РусьУкраїна, то з’являється почуття гордості за свій народ, за свою країну.

Серед відвідувачів виставки не лише кияни, а й гості з різних куточків України. Скажімо, Віра Сенейко разом зі своїми онуками Денисом і Максимом завітала до столиці зі Львова.

“Ніколи не бачила нічого подібного. Надзвичайно цікава виставка. Я дізналася для себе дуже багато нового, про що раніше навіть не здогадувалася. Приємно, що на виставці широко представлені портрети діячів Української ГрекоКатолицької Церкви”, — поділилася враженнями пані Віра.

Всі, хто ще не відвідав унікальну виставку мають нагоду зробити це до 16 серпня. А вже незабаром у рамках проекту “Дорогою віри” в Українському домі має стартувати виставка “Музична Україна”. Нова експозиція представить музичні інструменти ХVІІІ—ХХ століть із фондів Національного музею народної архітектури та побуту України, багато з яких експонуватимуть вперше.

 

Фото з відкриття виставки взято з сайта “Церква.info”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment