Ціна мирного життя

9861Едуард ОВЧАРЕНКО

Переважна більшість українців живе, чи принаймні намагається жити так, наче нічого не відбувається. Проте, можливо, хоча б частина байдужих громадян змінить свою позицію, якщо відвідає фотовиставку “Іловайськ”, що днями відкрилася у Національному музеї Тараса Шевченка.

Автори цієї виставки — фотографи Олександр Глядєлов, Максим Дондюк, Максим Левін та Маркіян Лисейко, які на власні очі бачили всі жахіття війни, пройшли безліч випробувань, але доля залишила їм життя.

“Ми вижили там, де загинули інші. Ми пам’ятаємо і не можемо дозволити пустити це в непам’ять. Чекаємо справедливості”, — зізналися автори фотовиставки.

Фотовиставка “Іловайськ” присвячена річниці Іловайської операції і всім, хто загинув і хто лишився живим. Цю фотовиставку можна назвати літописом однієї з найтрагічніших сторінок у новітній історії України. Пропоновані фотографії немов німі свідки подій першого штурму Іловайська 10 серпня минулого року, висування батальйону “Донбас” до села Осипово 14 серпня, бойових дій та обставин перебування українських синів в Іловайську 17—29 серпня (зачистка села Грабське, вхід в Іловайськ, бої в місті, спроби пробитися з оточення).

І за кожним знімком доля людини.

Приміром, Марк (Маркіян) Паславський, позивний “Франко”, народився і виріс у родині емігрантів у США. Його батько теж воював за Україну і прищепив сину любов до землі своїх предків. Маркіян брав активну участь у Помаранчевій революції, Євромайдані. Під час розстрілу на вулиці Інститутській дивом залишився живим. І хоча у США мав офіцерське звання, пішов воювати на схід України рядовим. Чоловік загинув 19 серпня під час звільнення Іловайська.

Кулеметник із позивним “Ізя” (Сергій Чумак) був тяжкопоранений осколком у руку. Хлопця встигли евакуювати, коли вже замикалося кільце навколо Іловайська. Боєць лікувався у Німеччині. Наразі у Києві в підрозділі “Донбас безпека”. А “Фокс” (Юрій Соловйов), який надавав “Ізі” першу медичну допомогу, зник безвісти 29 серпня і його доля досі невідома.

Таких історій безліч. Не можна дивитися без сліз на ці знімки. Відвідувачі фотовиставки не приховували своїх емоцій.

Галина, м. Київ: “Виставку “Іловайськ” потрібно дивитися всім. Вийти з кафе, фітнес-клубів і дивитися! І пам’ятати, якою великою ціною нам сьогодні дається мирне життя”.

Тетяна, м. Суми: “Творцям виставки фотоматеріалів, присвячених Іловайську, хвала, подяка і уклін! Вам слід продовжувати висвітлювати події у фото. Це потрібно, аби сколихнути тих, хто спить. Хто спить емоційно, матеріально і духовно”.

Петро, м. Івано-Франківськ: “Виставка вкотре засвідчує, що наш народ ніхто і ніколи не зможе перемогти. Бажаю всім миру, свободи, щастя. Аби нас не зрадили керуючі особи та партійні лідери. Слава Нації, смерть ворогам. З повагою і любов’ю до всіх українців із Прикарпаття”.

На жаль, фотовиставку “Іловайськ” відвідує не так багато людей. Можливо, багато хто заклопотаний буденними справами і не знаходить на це часу, а хтось просто не знає про експозицію через відсутність реклами. Але час іще є, адже триватиме фотовиставка до 30 серпня.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment