Сміливі та віддані

Данило_Кас_яненко Олег_Костюк6 серпня 2015 року близько 18:00 на позиціях біля донецького аеропорту загинули двоє бійців окремої зведеної штурмової роти “Карпатська Січ” (93 ОМБ) Олег (“Характерник”) Костюк та Данило (“Телефон”) Касьяненко. Як повідомив командир “Карпатської Січі”, очільник “Легіону Свободи” Олег Куцин, смертельні поранення вояки дістали внаслідок прямого влучання ворожої міни.

Обидва вояки були прихильниками ВО “Свобода”.

Запорожець Данило Касьяненко воював у “Карпатській Січі” з перших днів заснування підрозділу. Ровесник Незалежності, він був активним учасником Революції гідності, а після неї не завагався взяти до рук зброю, аби відстояти святе.

Для уродженця міста Ромни Олега Костюка (1981 р. н.) це був перший вихід на бойову позицію після проходження вишколів у підрозділі. Олег також брав активну участь у революції. Був одружений.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та бойовим побратимам загиблих героїв.

“Пімстиш смерть Великих Лицарів”, — так звучить п’ятий пункт Декалогу українського націоналіста. Бійці “Легіону Свободи” виконають його.

8 серпня о 13:00 у Запоріжжі зібралися свободівці та небайдужа громада краю, щоби провести в останню путь загиблого земляка. Провести героя прибув Голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок.

Прощаючись із героєм, очільник “Свободи” Олег Тягнибок сказав: “Друг “Телефон” почав свій бойовий шлях ще на Майдані, а потім увійшов до складу “Карпатської Січі” від самого початку його створення. Він ніколи не вагався та завжди йшов вперед, бо вірив у нашу перемогу над ворогом. У свої 19 років він віддав за Україну, за майбутнє прийдешніх поколінь найдорожче — життя. Вічна йому пам’ять!”.

9 серпня на Сумщині відбулося прощання з Олегом Костюком. Від ранку на центральну Алею героїв у Ромнах прийшло безліч містян, аби попрощатись із загиблим бійцем “Легіону Свободи”. Сотні роменців у скорботі покладали квіти до труни героя.

Прощаючись із загиблим героєм, Олег Тягнибок зазначив: “На превеликий жаль, істина, що смерть забирає найкращих, справджується… Учора в Запоріжжі ми ховали Данила Касьяненка, сьогодні у Ромнах — Олега Костюка. Вони пройшли шлях від революції до війни на Сході й мали єдину мету — боротися за Україну, за майбутнє її дітей. Ми схиляємо голови перед їхньою пам’яттю, і я впевнений: нам вдасться вибороти Україну, за яку полягли хлопці. Герої не вмирають! Пімстимо смерті великих лицарів!”.

Тіло побратима привіз зі Сходу один із близьких побратимів “Характерника” — “Кельт”. Він згадує про свого товариша як про невідступного та ідейного бійця, який ще до війни став на шлях безоглядної боротьби за Україну. “Олег приїхав на революцію ще до розгону студентів. Сказав, що буде на Майдані до перемоги. Навіть звільнився з роботи. У Ромнах він входив до Самооборони. Давно намагався потрапити на фронт. Улітку зателефонував мені з військкомату і запитав, як можна стати до лав “Карпатської Січі”. Вже за два дні приїхав на оформлення у “Карпатську Січ”. Тут провів місяць інтенсивних тренувань. Це було його перше бойове чергування”, — розповів “Кельт”.

За місяць служби у “Карпатській Січі” Олег залишив слід в історії підрозділу — згадує командир “Легіону Свободи”, очільник “Карпатської Січі” Олег Куцин: “Олег був патріотом з великої літери. Був глибокою людиною, сміливим та відданим вояком”.

З почестями Олега Костюка поховали у селі Ворожба Білопільського району.

 

Воєнна прес-служба ВО “Свобода”

Прес-служба Запорізької обласної організації ВО “Свобода”

Прес-служба Сумської обласної організації ВО “Свобода”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment