Художники малюють незалежність

1438255470_rogoviy2Едуард ОВЧАРЕНКО

“Молодіжна виставка до Дня Незалежності України” відкрилася минулої п’ятниці у Центральному будинку художника Національної спілки художників України.

На виставці представлені твори молодих українських художників, які працюють у різних галузях образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. До участі в експозиції були запрошені молоді митці з усієї України. Відтепер широке глядацьке коло має можливість дізнатися про нові імена, побачити творчий доробок авторів, значна частина з яких не лише виросла, а й народилася вже у Незалежній Україні.

При відборі художніх творів (всього понад 100) перевагу надавали роботам, у яких мистецьки втілені актуальні проблеми сьогодення нашої незалежної держави, творчо переосмислюється її історичне минуле, які несуть віру у щасливе майбуття нашого волелюбного народу.

За словами голови Національної спілки художників України Володимира Чепелика, який взяв участь у відкритті виставки, мета цієї експозиції — представити широкому загалові творчість нового покоління українських художників. На його переконання виставка хоч і не дуже велика, але надзвичайно цікава, адже обирали найкращі роботи.

Як зазначив заступник міністра культури України Ростислав Карандєєв, в експозиції представлено роботи художників, які формують фонд національного мистецтва. Не дивлячись на молодий вік, багато з них вже стали відомими майстрами, творчість яких знана далеко за межами України.

А народний художник України Василь Гурін наголосив, що сьогодні молодим митцям ніхто не заважає творити. Але в той же час держава і не допомагає. Побажав учасникам виставки оптимізму, аби вони змогли самоствердитися у такий непростий час.

Кожна робота, представлена на виставці, по-своєму унікальна та неповторна. Приміром, на картині Ольги Осудар “У світлі барокових струн” можна побачити всю Україну. Жінка, яка зображена на портреті Олени Рибченко “Україночка”, чимось нагадує знамениту “Джоконду” з її таємничою усмішкою. Колоритні українські пейзажі передані у роботах Наталії Руденко “Намисто осені” та Володимира Гаврилюка “Багатство”. Художники не обійшли увагою і трагічних подій на сході країни. Запам’ятовуються картини Валерія Лисяка “Силуети війни” та Ірини Блінової “По той бік миру”.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment