Громадські організації Львова гідно вшанували пам’ять Митрополита Шептицького

P8060490-ред

Марія ПАВЛЮК,

голова “Просвіти” Галицького району м. Львова

19.07.2015 р. відбулася чергова просвітянська краєзнавча поїздка “Шляхами Андрея Шептицького”, приурочена до 150літнього ювілею від дня народження Митрополита. В ній взяли участь 90 осіб, серед яких і представники Ліги українських жінок, КУНу та Союзу українок. Отець Полікарп, Голова Місії Постуляційного Центру беатифікації УГКЦ та Петро Воробець, організатор піших прощ до святих місць УГКЦ були нашими гостями.

Наш шлях пролягав через містечко Рудки, де ми помолилися у родинній усипальниці Фредрів костелу Успіння Пресвятої Діви Марії й усіх Святих над прахом дідуся і бабусі Митрополита. У с. Вишня Городоцького рну Львівської області, де зберігся родинний маєтокпалац ФредрівШептицьких, що вважається однією з найбільших окрас архітектурних пам’яток Галичини і донині, нас гостинно вітали директор музеюпалацу Андрій Вантух, історик Петро Гренюх і голова сільради Петро Пастух. Тут, перед палацом, серед столітніх лип і каштанів та різноманітних (понад 300 видів) декоративних дерев, посаджених ще Олександром Фредром, ми послухали змістовну розповідь про родину Фредрів, про дитинство і юність матері А. Шептицького, польської графині Софії, котра згодом вийшла заміж за графа Івана Шептицького з давнього українського роду. Так у цьому шлюбі поєднався польський графський рід Фредрів і один із найдавніших боярських родів, що право на земельне володіння отримав ще від галицьковолинського князя Лева Даниловича, ім’я якого носить наше славне місто. Ця красива, мудра і талановита жінка присвятила себе вихованню дітей, їх моральному і духовному становленню. Тут, серед мальовничої природи, неодноразово і на Різдво, і на Великдень збиралася вся велика родина ФредрівШептицьких.

У м. Добромилі в церкві монастиря св. Онуфрія отець Полікарп відслужив для нас Святу Літургію, а також у приміщенні монастиря провів презентацію книжки “Правда визволить”, за що йому ми щиро вдячні. А в с. Міженець нас вітали директор НВК отця Івана Могильницького Ірина Лапицька з учительським колективом. Директор школи провела екскурсію в кімнатімузеї І. Могильницького, щирого патріота рідної землі. І змістовно, і естетично оформлені в цій школі кабінети християнської етики, української мови, історії школи.

Завершилася наша краєзнавча поїздка зустріччю з парафіянами с. Боляновичі і о. Анатолієм, який привітав нас від церковної громади і розповів історію їхнього краю і церкви.

Жертовне життя митрополита А. Шептицького, людини високоосвіченої, високодуховної, серце якої було переповнене щирою синівською любов’ю до рідного краю, свого народу і церкви спонукає до переосмислення сенсу земного життя кожного з нас.

А 7 серпня 2015 р. учасники краєзнавчої поїздки ще раз зустрілися біля нещодавно відкритого у Львові поблизу Собору святого Юра пам’ятника Митрополиту Андрею. Сестра Володимира, монахиня Чину Святого Василія Великого, нагадала біографію Андрея Шептицького, історію створення пам’ятника, провела екскурсію Митрополичими садами на території Собору, самим Собором. Ми оглянули виставку картин художника Олекси Новаківського, серед яких і недавно віднайдену його роботу — портрет Андрея Шептицького під назвою “Мойсей”. Всі разом щиро помолилися в крипті Собору над прахом Митрополита Шептицького і Кардинала Йосипа Сліпого, інших видатних релігійних діячів УГКЦ, а також біля останків князя Ярослава Осмомисла, що перезахоронені в стіні крипти.

Мир душам Вашим, наші славні предки! Пам’ять про Вас уже не зітреться в українській історії, бо маєте гідних продовжувачів Ваших справ — вірних дочок і синів України, що боронять її незалежність і розбудовують свою державу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment