Дитячі мрії

Максим ВАЩУК,

працівник Донецької облдержадміністрації

Будь-яка війна — це завжди огидно і в ній немає жодної краплини романтики чи захопливих пригод. Є лише бруд, кров, страждання, біль. У цьому не складно переконатися, потрапивши на передову, скажімо в Широкіно чи Піски, чи просто в лікарню, де надають допомогу бійцям наших збройних сил, — саме вони можуть багато розповісти про той жах, що там коїться, — тому що вони і є той самий щит, котрий захищає нас від ворога, і поки є такі люди на нашій землі — нас нікому не здолати і не поставити на коліна… Але зараз йтиметься про діточок, котрі стали заручниками обставин і чужих амбіцій.

24 серпня цього року в Краматорську під час святкування Дня незалежності України, за підтримки Донецької облдержадміністрації, пройшла виставка дитячих малюнків. Організатор виставки — Максим Потапчук, керівник і координатор волонтерської спілки “LiberiLiberati” — спілки благодійників, які допомагають нужденним дітям.

Гуманітарна допомога надходить з усієї нашої великої та багатонаціональної Єдиної Країни: зі Львова, Києва, Городища та багатьох інших містечок і сіл. Також допомога надходить від друзів Максима з Франції, Італії, Польщі, Німеччини, Австрії, Канади, Бельгії, Данії — від українців, котрі хоча й мешкають у інших країнах, але гостро вболівають за своїх співвітчизників. Наша країна стала рідним домом для багатьох людей різних національностей і конфесій. Ми всі різні, але саме спроможність відгукнутися на чужий біль та надати допомогу тим, хто її потребує, робить нас єдиними.

І от, пересилаючи їжу, одяг та ліки на поки що окуповану територію, а саме в Горлівку, Максим не розраховував на телефонний дзвінок, котрий його підняв серед ночі. Телефонувала жіночка, яка зустрічає вантажі й таємно передає їх нужденним родинам. Вона розповіла, що має малюнки від дітей, які вони створили на знак пошани та вдячності, а вона не знає як їх передати — малюнки підписані, їх можуть знайти терористи при обшуку на блокпостах, а це смертельно небезпечно для дітей та батьків. Офіційним шляхом гуманітарну допомогу не вдається доставляти — у кращому випадку, машину розвертали на блокпосту. Тому ухвалили рішення зафарбувати прізвища на малюнках та передати їх без прізвищ.

Малюнки дітей виставили під час днів Європи в машинобудівній академії, а потім переїхали у Донецьку ОДА, де працює новий губернатор. Далі ця виставка поїде до Києва, а потім до Німеччини, Франції, Польщі, Італії…

Спілка Максима активно влаштовує освітні проекти та регулярно надає допомогу дітям і родинам у містах та селах, що хоч і перебувають на землі, яку контролюють наші військові, але на межі, де постійно ведуться бойові дії: в Авдіївці, Мар’янці та селах навколо Донецька. Спілка Максима доставляє туди їжу, ліки, одяг. Не залишаються без уваги дитячі лікарні та пологові будинки прифронтових міст: Костянтинівки, Дружківки, Краматорська — туди також постачають чималі партії гуманітарної допомоги. При цьому Максим не отримує грантів, усе робить на свою зарплатню журналіста. До його спілки входять проукраїнські митці, художники, дитячі письменники, талановиті люди. Він запрошує усіх, хто має змогу підтримати цей проект, — писати йому на почтову скриньку liberiliberati@gmail.com, щоб разом творити цю благодійну справу, адже діти — наше майбутнє і найбільший скарб, котрий ми повинні разом оберігати та захищати.

Максим дякує керівнику департаменту внутрішньої політики Олександру Меланченку та управлінню культури і туризму за допомогу в організації виставки.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment