Фінішував ХVI конкурс «Українська мова — мова єднання»

Сергій ГОРИЦВІТ

Уже шістнадцятий рік поспіль за ініціативи Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України відбувається Загальнонаціональний конкурс “Українська мова — мова єднання”. Його девіз — слова Пантелеймона Куліша “Рідне слово, рідний розум, рідна й правда буде”. Конкурс уже вийшов на міжнародний рівень. Він збирає все більше талантів і старшого віку, і молодого покоління, єднає їх навколо любові до рідного слова, рідної землі. За підсумками конкурсу можна назвати багато імен не лише України, а й інших держав, котрі увійшли в культурномистецьку історію нашої країни і збагачують її спадщину.

ХVI конкурс “Українська мова — мова єднання” присвячено 24річчю Незалежності України. Він відбувався під патронатом голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Оргкомітет конкурсу, який від 2000 року очолює голова Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін, вже визначив лауреатів і призерів у всіх семи номінаціях. Редакційна рада підготувала спеціальний випуск газети “Золотослів”. Програмою свята передбачено багато цікавих екскурсій і зустрічей, спеціальне погашення поштового конверта з емблематикою конкурсу.

За словами Юрія Работіна, нинішнього року кількість індивідуальних і колективних учасників дещо зменшилася порівняно з 2014м. Це можна пояснити військовими діями на Донбасі. Вперше за тривалий період не одержали посилань з Донецької і Луганської областей. Особливо прикро констатувати зменшення конкурсантів в номінації для школярів “Первоцвіт”. Однак у генеральних номінаціях — “Квітни, мово наша рідна”, “Мовне багатоголосся”, “На видноті усього світу” — і якісно, і кількісно представництво конкурсантів навіть побільшало. Журі було приємно здивоване активністю вчених і солідних ЗМІ, тож сформувало нову номінацію конкурсу “Пошук. Істина. Наука”. Традиційно до конкурсу долучилися зарубіжні учасники з Англії, Молдавії, Німеччини, Португалії і Словаччини. Спеціально до конкурсу випустили книгу на пошанування Бориса Дерев’янка “Життя і смерть Редактора”. Нагородили переможців цьогорічного конкурсу.

А родзинка 16го конкурсу — відкриття мозаїчного панно розміром понад 21 м2 у стилі монументального іконопису, змонтованого на приміщенні Одеської організації НСЖУ. Тепер цю “сталінку” на вулиці Романа Кармена прикрашають сім патріотичних мозаїчних панно, на яких відображена вся історія України від Київської Руси до Шевченка і Гоголя. Його виготовили члени Полтавського ГО “Водолій” Василь Коркішко і його сини — Тарас та Богдан і дружина Надія КоркішкоВоронцова.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment