Театр Франка — посол миру

Едуард ОВЧАРЕНКО

Напередодні відкриття 96-го театрального сезону в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася прес-конференція для представників ЗМІ під час якої генеральний директор театру Михайло Захаревич і художній керівник Станіслав Мойсеєв розповіли про те, що зробили франківці у минулому театральному сезоні та поділилися планами на майбутнє.

Минулий сезон став для театру ювілейним. Колектив виважено підійшов до цього заходу, тож головним акцентом проведення ювілейних заходів стала просвітницька місія театру. А ювілейний вечір, який відбувся 27 березня і в якому взяли участь усі покоління франківців, був присвячений історії становлення та розвитку колективу.

Проводилася робота з підтримки морального духу наших військових у шпиталях і центрах реабілітації, зіграли 16 благодійних вистав і концертів, гроші від яких перерахували у фонд підтримки української армії.

За минулий сезон у театрі відбулося кілька прем’єр. На основній сцені — “Хазяїн” за п’єсою

І. Карпенка-Карого у постановці П. Ільченка, “Ерік ХІV” за п’єсою А. Стрінберга у постановці С. Мойсеєва та п’єсою “Великі комбінатори” за романом І. Ільфа та Є. Петрова “Дванадцять стільців”, яку поставив автор Д. Чирипюк.

На камерній сцені імені Сергія Данченка А. Май здійснив постановку “Щоденника Майдану” за документальними матеріалами, зібраними ним разом із Наталкою Ворожбит. Ця вистава представляла українське сценічне мистецтво на Міжнародних театральних фестивалях у Гамбурзі (Німеччина), Відні (Австрія), Братиславі (Словаччина). А молоді автори вистави Наталія Ворожбит і Андрій Май разом із молодими акторами виступили своєрідними послами миру з метою пошуку взаєморозуміння між європейськими країнами. Оповідаючи про події Майдану, митці застерігають від можливих повторень трагедії. І що найцікавіше — кожен показ вистави трансформується в активний діалог із глядачем.

Інший проект камерної сцени — “Дівка. Український LOVE-STORY” за п’єсою Віри Маковій.

Крім цього протягом минулого сезону тривала співпраця театру з Міжнародною антинаркотичною організацією. Актори, провідні митці театру проводили лекції, тренінги з молодими людьми, які вирішили позбутися страшної залежності. Результатом цієї діяльності став показ документальної вистави “Останній вагон”, що її здійснив як режисер актор театру Тарас Жирко з акторами-аматорами. Це правдиві історії молодих людей, які змогли перебороти себе.

Уже на жовтень запланована прем’єра вистави “Ліс” О. Островського, над нею працює постановочна група на чолі з режисером-постановником Дмитром Богомазовим. У майбутньому спектаклі візьмуть участь Наталія Сумська, Анатолій Хостікоєв, Василь Баша, Ксенія Баша-Довженко, Олександр Форманчук, Дмитро Чернов.

У подальших репертуарних планах: “Примадонна” англійського драматурга Н. Кауарда, постановку якої має здійснити Станіслав Мойсеєв. Режисер-постановник Юрій Одинокий працює над сценічною версією славнозвісного роману Е. М. Ремарка “Три товариші”. Петро Ільченко запропонував для постановки комедію Ж. Б. Мольєра “Скупий”. На запрошення керівництва відомий грузинський режисер Автанділ Варсімашвілі на початку нового року планує приступити до шекспірівського “Річарда ІІІ”. А діти напередодні новорічних свят матимуть можливість переглянути нову казку. На Камерній сцені імені Сергія Данченка вже зовсім скоро відбудеться ХІІ міжнародний Фестиваль жіночих монодрам “Марія”. І, звичайно ж, буде належним чином відзначено 160-річчя від дня народження Івана Франка.

Не оминули на прес-конференції і проблем. Зокрема терміново потрібні зміни до законодавства, аби вирішити питання фінансування театрів державної та комунальної форм власності. Крім цього Закон України “Про театри і театральну справу” необхідно змінювати ще й для того, аби була можливість реформувати український театр.

Також у прес-конференції взяв участь режисер вистави “Великі комбінатори” Дмитро Чирипюк і виконавці головних ролей — народні артисти України Людмила Смородіна, Лесь Задніпровський та Анатолій Гнатюк, які розповіли про роботу над цим спектаклем.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment