Нова подорож у світ музики

Національну філармонію України можна порівняти з кораблем, що вже 152й раз вирушає в подорож у чарівний світ музики. Подорож, що принесе усім шанувальникам академічного музичного мистецтва чимало зустрічей з прекрасним. Отож новий філармонійний сезон відкрито.

А розпочався цей сезон концертом Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України. У першому відділенні прозвучала увертюра до опери Миколи Лисенка “Тарас Бульба” та концерт для скрипки з оркестром Й. Брамса, а в другому — Симфонія № 1 “Титан” Г. Малера.

Знаковим є те, що 152й концертний сезон відкрився увертюрою з опери видатного українського композитора. Сподіватимемося, що протягом усього сезону тут буде приділятися значна увага популяризації української музичної спадщини та музики сучасних українських композиторів. Також приємно, що саме цією увертюрою Симфонічний оркестр філармонії розпочав свій перший виступ рівно двадцять років тому і тепер знову повернувся до українського музичного шедевра.

А напередодні відкриття концертного сезону з представниками засобів масової інформації зустрівся генеральний директор Національної філармонії України Дмитро Остапенко і розповів про плани одного з провідних закладів культури України.

“Діяльність нашої філармонії триває вже понад півтора століття. За цей час вона стала визначним концертним закладом України, одним зі світових центрів академічної музичної культури.

Новий концертний сезон позначений яскравими подіями — виступами молодих талановитих музикантів, відомих артистів та художніх колективів України, Європи і світу. На сцені Колонної зали імені М. В. Лисенка будуть представлені нові імена і концертні програми, цикли концертівмонографій, тематичні програми для учнів навчальних закладів. Афіша нового сезону задовольняє різноманітні запити шанувальників музики, літератури і художнього слова, пропонує фестивальні концерти, програми сучасних авторів і програми до ювілеїв видатних композиторівкласиків. Сьогодні ми налаштовані на розширення співпраці з митцями європейської виконавської школи, чому особливо сприяє діяльність культурних інститутів і центрів зарубіжних країн, представництва яких уже традиційно і плідно працюють в Україні”, — розповів Дмитро Іванович.

А художній керівник Колонної зали імені М. В. Лисенка Олена Зеніна більш детально зупинилася на тому, що нового можна буде побачити в репертуарі нового концертного сезону. Зокрема в цьому сезоні відбудуться міжнародні фестивалі “Київ Музик Фест”, “Київська весна” та Міжнародний фестиваль гітарної музики “Київ—2015”, а також традиційний різдвяний фестиваль. Не обійдеться і без прем’єр. Уперше прозвучить Концерт № 3 для скрипки з оркестром Є. Станковича та Концерт № 1 для гітари з оркестром А. Івченка.

Заплановано відзначення низки ювілейних дат: 30річчя створення Київського квартету саксофоністів, 20річчя створення Національного камерного ансамблю “Київські солісти”, 30річчя створення Жіночого хору Київського інституту музики імені Р. Глієра та інші. До афіші філармонії включені вечори пам’яті, присвячені ювілеям Й. С. Баха, Л. Бетховена, Й. Штрауса, Б. Лятошинського, Лесі Українки та 202й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Уперше на сцені Колонної зали імені М. Лисенка виступатимуть Жанна Рондо (клавесин) з Франції, Матвій Шерлінг (саксофон) з Ізраїлю, Міхаель Шенгайт (диригент) та Денні Вільке (орган) з Німеччини, Енріке Багарію (фортепіано) з Іспанії та інші. Не забуватимуть тут і про українську національну культуру. Вже у жовтні має відбутися концерт “Слава Україні!”, під час якого прозвучать твори на вірші Б. Олійника, М. Луківа, М. Сома, В. Крищенка, українські народні пісні та вечір пам’яті поетапісняра Дмитра Луценка.

Отож гендиректор Національної філармонії України Дмитро Остапенко переконаний: “Новий сезон задовольнить найвибагливіших слухачів розмаїттям форм, жанрів, імен композиторів і виконавців, які будуть представлені на провідній сцені столиці і в концертних залах України та зарубіжжя”.

Тож бажаємо Національній філармонії України попутного вітру під час нової подорожі, що має назву 152й концертний сезон.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment