Запрошує кінотеатр українського кіно

Один із найстаріших кінотеатрів Києва “Ліра” був відкритий 102 роки тому. За радянської доби він отримав назву кінотеатр імені Чапаєва, а у березні цього року йому було повернуто первісне ім’я. До того ж відтепер тут показують фільми винятково українського виробництва. А днями оновлена “Ліра” відкрила свій другий сезон.

 

“Уже за перший сезон у нашому кінотеатрі було показано 93 українські фільми, які відвідало понад п’ять тисяч глядачів. Крім показів вітчизняних стрічок ми проводили зустрічі з режисерами, майстеркласи. Окремі дні були присвячені творчості Сергія Параджанова, Миколи Мащенка, Олега Сенцова.

У новому сезоні переважно демонструватимемо нові українські фільми. Щочетверга у нас працюватиме рубрика “Музей кіно”, цього дня можна буде переглянути класику українського кінематографа. По п’ятницях режисери самі представлятимуть свої картини, а суботи будуть присвячені молодому українському кіно. Крім цього плануватимемо тематичні рубрики, презентуватимемо кінороботи, що отримали призові місця на кінофестивалях, покажемо ретроспективу фільмів кіностудії “Вавілон—ХІІІ”.

Ми вже змінили вивіску, зробили косметичний ремонт. У планах оновити звукове обладнання. Також збираємося створити окремий сайт кінотеатру (сьогодні “Ліра” має лише власну сторінку в Інтернеті), де б ми могли повноцінно спілкуватися з нашими глядачами”, — розповіла директор кінотеатру “Ліра” Олеся Лавроненко.

Саме ж відкриття нового сезону вкотре спростувало твердження скептиків, наче українське кіно нікому не потрібне. Адже відвідати цей захід виявило бажання вдвічі більше глядачів, ніж може вмістити “Ліра”. Всіх присутніх із цією помітною подією не лише для національного кінематографа, а й усієї сучасної української культури привітали голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко, голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, режисер Мирослав Слабошпицький, відомі українські артистки Римма Зюбіна та Яніна Соколова, а також гостя з Одеси — директор кінотеатру “Інотеатр” Ольга Копилова. Виступаючі висловили впевненість, що вже незабаром українське кіно займе належне місце не лише у вітчизняному, а й світовому кінопросторі.

Крім цього кіноглядачі мали можливість переглянути фільм “Чапай, прощавай” та кілька короткометражних стрічок. Бажаємо оновленій “Лірі” аншлагів не лише в день відкриття, а й на кожному сеансі. І сподіватимемося, що вже незабаром кінотеатри українського кіно почнуть відкриватися і в інших містах України.

 

Матеріали підготував

Едуард ОВЧАРЕНКО

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment