Відкритий лист

Президенту України

Петру Порошенку,

Прем’єр-Міністру України

Арсенію Яценюку,

Голові ВРУ,

народним депутатам України,

політичним партіям,

об’єднанням громадян,

релігійним конфесіям,

міжнародним організаціям,

експертам-конституціоналістам

 

Постійно існуюча загроза територіальній цілісності нашої держави, хитрість і підступність ворога, вкрай складна соціально-економічна ситуація, тотальне зубожіння народу, змушують громадянське суспільство консолідуватися та об’єднувати свої зусилля задля формування загальнонаціональних цілей, розробки інструментів подальшого розвитку держави та шляхів виходу з кризового становища.

Усвідомлюючи свою відповідальність за подальший демократичний розвиток України, де всіма неухильно виконується Закон, українська громадськість не залишилася байдужою і до пропонованого Президентом України проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” (далі — законопроект).

Було проведено низку круглих столів, на яких представники інститутів громадянського суспільства, фахівці в галузі права, економіки, експерти бізнес-середовища постатейно обговорили пропоновані законопроектом зміни до Основного Закону держави.

За результатами опрацювання законопроекту громадськість дійшла висновку, що, незважаючи на декларований у ЗМІ та безпосередньо в назві законопроекту намір децентралізації влади, пропоновані ним новації становлять загрозу нищівного руйнування народовладдя та загрозу територіальній цілісності країни, зводять нанівець розвиток демократії. З приводу цього було направлено численні звернення інститутів громадянського суспільства, експертів-конституціоналістів до Президента України, суддів Конституційного Суду України, кожного народного депутата України.

Усвідомлення реальної загрози подальшого існування української державності об’єднало 20 серпня 2015 р. більш ніж вісімдесят представників громадських рухів, політичних партій, релігійних конфесій, інститутів громадянського суспільства й експертного середовища на Форумі громадянського суспільства України (створеному з метою підтримки діалогу між владою та громадянським суспільством за пропозицією Європейської комісії, затвердженою на Саміті в Празі 7 травня 2009 р., як невід’ємною складовою Східного партнерства).

Ухваленою Резолюцією Форум громадянського суспільства України визнав необхідність припинення процесу внесення змін до Конституції України, всупереч ст. 157 Основного Закону та підтримав необхідність вручення кожному народному депутату України колективного звернення з закликом та мотивованими обґрунтуваннями необхідності відхилення законопроекту. Проте Верховна Рада України, спираючись на позитивний висновок Конституційного Суду щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157, 158 Конституції України, який (висновок), на нашу думку, має всі ознаки завідомо неправосудного рішення (стаття 375 Кримінального кодексу України), 31 серпня 2015 року попередньо схвалила цей законопроект більшістю від свого конституційного складу. Цією дією Верховна Рада України фактично відкрила проти Українського народу, який веде війну за незалежність і територіальну цілісність України на сході держави, другий (внутрішній) фронт.

Ігнорування владою численних звернень громадськості з приводу пропонованих законопроектом змін до Конституції України в умовах війни, імітація діалогу влади і народу, інформаційна дискредитація прихильників непартійного громадського протесту мали наслідком пролиття крові під стінами парламенту. Жертвами провокацій 31 серпня 2015 року поряд з охоронцями громадського порядку стали й учасники мітингу громадських інституцій, які проводили консолідуючу мирну акцію.

Піклуючись про відродження громадянської злагоди в Україні, усвідомлюючи, що без миру та єдності під час війни неможливо забезпечити подальший сталий розвиток країни, закликаємо на платформі Форуму громадянського суспільства України до конструктивного діалогу і об’єднання зусиль, спрямованих на відновлення конституційного ладу та забезпечення гарантування дотримання Конституції України у всіх трьох її вимірах — як політико-правового договору Українського народу, як основи правової системи України і як Основного Закону держави!

Пропонуємо провести Народну Конституційну Асамблею України, на якій, шляхом широкого народного обговорення, надати громадську і експертну оцінку проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” та визначити заходи з недопущення ухвалення цих змін на поточній сесії Верховної Ради України конституційною більшістю народних депутатів України у 300 голосів (не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України).

Ми впевнені, що лише спільними зусиллями побудуємо сильну, демократичну, правову державу та зруйнуємо плани Путіна зі знищення нашої країни!

 

Слава Україні!

 

Іван ПЄТУХОВ,

координатор Національної Асамблеї України;

Ігор МАРІЄН,

голова ВГО “Комітет конституційно-правового контролю України”;

Андрій ГАРНАТ,

координатор “Рух бізнесу Україні”;

Михайло СТРЕЛЬНІКОВ,

глава Правління ВГО “Фінансова грамота України”;

Володимир БАТІЩЕВ,

незалежний аналітик з військово-ідеологічних питань;

Руслан РОЖЕНКО,

директор Департаменту по роботі з Європейським судом Міжнародної дипломатичної місії народної дипломатії “Європейська Україна”;

Станіслав ВІТКОВСЬКИЙ,

голова ОВП “Солідарність”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment