«Ексклюзиви» від Кирила Стеценка

Відомий український скрипаль і композитор Кирило Стеценко в рамках серії “Ексклюзиви” наразі презентує проект “Бах330: Скрипкові концерти з електробандурою”.

На що очікувати шанувальникам музичного мистецтва, наше перше питання до ініціатора проведення цих концертів.

— Вперше у світі ми граємо всі скрипкові концерти Й. С. Баха у супроводі бандури, що виконуватиме партію клавесина. Цю надзвичайно цікаву адаптацію здійснив молодий одеський композитор, джазовий імпровізатор і бандурист Георгій Матвіїв. Цікаво, що в цій програмі електробандура звучить також як вібрафон, гітара, перкусійні інструменти та скретчдошка.

— Будь ласка, кілька слів про безпосередню роботу над проектом.

— Спеціально для цього проекту я створив оригінальні обробки семи частин 2ї та 3ї Партитур Й. С. Баха. Такий творчий метод музикознавці називають “стильовою травестією” або “музичним перевдяганням”. Наприклад, статечна німецька Алеманда взаємодіє з вишуканою бразильською Босановою, а барокова французька Куранта органічно витанцьовується з американським рокнролом. Назви інших частин говорять самі за себе: “ҐавотГопак у стилі Реґґі”, “Хард Степ Жиґа”, “ЛурКоляда”, “Прелюдія in Techo”, “Сарабанда у синґулярному просторі”.

— Хто з виконавців і творчих колективів задіяний у цьому проекті?

— На сценах філармоній України, поруч із відомими колективами “Київська камерата” та “Ars Nova” (Київ) “Віртуози Львова” (Львів), камерними оркестрами Вінниці, Рівного та Чернівців, глядачі будуть причетними до виступів молодих скрипальок Ксені Стеценко, Катерини Бойчук і новоствореного “Тріо АЕС”. Особливий гість київського концерту програми — метр українського степденсу Володимир Шпудейко. Нині ми спільно готуємо прем’єру оригінальної музичнохореографічної інтерпретації скрипкової Жиги ремінор Й. С. Баха.

— А що Ви можете сказати про концерт у Києві?

— Особливим моментом київського концерту буде використання у творах Й. С. Баха екзотичних українських інструментів “бугай” та “коса”. Ще слухачів зацікавлять магічні звуки дзвіночків “ґльокеншпіль” та “віндчаймс”, а також незбагненний, потойбічний голос “вітряної труби”.

— Нові концерти відбуваються у рамках тематичної серії “Ексклюзиви”. Що Ви можете ще розповісти про цю серію?

— Творчою ідеєю тематичної серії “Ексклюзиви” є презентація унікальних програм, що народжуються у спонтанній взаємодії музикантів і в ексклюзивній співпраці видатних артистів — популяризація проектів, які виникають у дивовижних збігах обставин і парадоксальним чином сполучають найвіддаленіші стилі, жанри та інструменти. Першою успішною програмою серії була музична акція “Микола Лисенко + Кирило Стеценко = 300”, за участю онуків видатних митців, а саме — легендарної піаністки Ради Остапівни Лисенко та мене — скрипаля Кирила Вадимовича Стеценка.

— Де й коли можна послухати та побачити Ваші виступи?

— На слухачів і глядачів проекту “Бах330: Скрипкові концерти з електробандурою” очікує низка ексклюзивів. У цьому вже змогли переконатися шанувальники музичного мистецтва Рівного та Львова. 25 вересня цю програму можна буде відвідати у Вінниці, 29 вересня у Житомирі, 4 жовтня у Чернівцях. А завершиться проект 8 жовтня у Колонній залі Національної філармонії України в Києві.

 

Спілкувався

Едуард ОВЧАРЕНКО

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment