Провокаційний сигнал

Сергій ГОРИЦВІТ,
м. Одеса
Для співробітників головного управління СБУ в Одеській області справою честі є викриття замовників і виконавців терористичного акту, здійсненого під його стінами 27 вересня. Там о 5 годині ранку пролунав потужний вибух. У результаті було пошкоджено двері, вікна і фрагменти фасаду будівлі СБУ, вибито скло, а місцями і віконні рами в будинках у прилеглих кварталах, обвалився один із балконів, постраждали кілька припаркованих автомобілів. Експерти оцінюють потужність вибухового пристрою близько 5—7 кілограмів у тротиловому еквіваленті. На щастя, ніхто не постраждав. Цей вибух був найпотужнішим з усіх, які сталися в Одесі за останній рік.

Знахабнілі терористи вступили у відкриту боротьбу з СБУ, а його працівники оголосили план “Перехоплення”. Проаналізувавши записи камер відеоспостереження, вдалося встановити, що підривники прибули на місце подій на білому автомобілі й на ньому ж потім утекли. За іншими даними, вибуховий пристрій заклав мотоцикліст, скориставшись втратою пильності правоохоронців.

Радник глави МВС України Зорян Шкіряк повідомив, що в Одесі розгорнуто контртерористичну операцію із залученням спецпідрозділів МВС, Нацгвардії та СБУ. На своїй сторінці в Facebook Шкіряк написав: “У тому, що цей злочин справа рук ФСБ Росії, ніяких сумнівів. Варто відзначити, що черговий терористичний акт російських спецслужб на території України був чітко спланований заздалегідь. Його головна мета — залякування і попередження”.
На думку радника глави МВС, “російські терористи не планували людські жертви. Вони чітко відстежували, щоб під час вибуху поруч нікого не було. Саме тому було вибрано відповідний час для дистанційного приведення в дію вибухового пристрою. Варто зазначити, що ворог може діяти і руками прикуплених ним так званих “патріотичних формувань” для ще більшої дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. НКВСні методи впливу нікуди не ділися, вони працюють і сьогодні”.
Водночас Зорян Шкіряк підкреслив, що головним тіньовим замовником терактів 31 серпня під Верховною Радою України і 27 вересня в Одесі є Кремль. “Це провокаційний сигнал Путіна перед його виступом на Генасамблеї ООН. Таким чином російський диктатор шантажує Україну і весь цивілізований світ! Мовляв, дивіться, ми все можемо, будучи “не при ділі”. Враховуючи ще події у Сирії, дії російського агресора цілком передбачувані й очевидні”, — заявив радник глави МВС.
28 вересня у мережі з’явилося фейкове повідомлення, наче з’ясувалося, хто винуватці вибуху в Одесі. Деякі ЗМІ почали тиражувати цю сенсацію. У викладеному в Інтернеті ролику повідомлялося, що відповідальність за вибух біля будівлі Одеського управління СБУ взяла на себе нікому не відома організація “Одеське підпілля”.
Коли журналісти міжнародного інформаційного агентства “Vector News” звернулися до спеціалістів із лінгвістичної експертизи, ті одноголосно заявили, що відеозвернення так званого “Одеського підпілля” повністю змодельоване агентами спецслужб РФ. Московських лицарів плаща й кинджала з головою видали неоковирні морфеми і мовні звороти. Висновок експертів: звернення є результатом недбалого ставлення спецагентів ФСБ, які дуже поспішали зі своїм “зверненням від імені підпілля” до часу виступу Путіна в НьюЙорку.
І своїм замовним вибухом в Одесі та облудною заявою від вигаданого “підпілля” спецслужби Росії намагалися врятувати імідж кремлівського диктатора, а замість цього зробили йому ведмежу послугу. На теплу зустріч у НьюЙорку йому годі й сподіватися, як і на пом’якшення санкцій до країниагресора.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment