Сергієві Павленку — 60

Глибокошановний Сергію Олеговичу! Наукова спільнота чернігівських істориків, об’єднана в громадську організацію “Сіверський інститут регіональних досліджень”, щиро вітає Вас зі славним ювілеєм.

Ваша багаторічна діяльність на ниві журналістики та історичної науки принесла і продовжує приносити щедрі плоди. Ви — відомий чернігівський журналіст, протягом багатьох років працювали редактором обласної газети “Гарт” і кореспондентом газети Верховної Ради “Голос України”, своєю щоденною працею фактично пишете літопис сучасної Чернігівщини.

Також понад двадцять років присвячуєте багато часу своєму улюбленому хобі, яке стало для Вас другою професією — історичним дослідженням. У цій царині Ви давно є визнаним істориком націо­нального рівня, незалежним дослідником, не пов’язаним із жодними формальними інституціями і стереотипами. Вам вдалося переосмислити чимало історичних фактів, подій і процесів.

Вашим найбільшим внеском в українську історіографію є серія фундаментальних праць (монографій, збірників документів, статей), присвячених гетьману Івану Мазепі та його добі. Вони висвітлюють військову, політичну, господарчу і культурницьку діяльність гетьмана. Ваші монографії “Міф про Мазепу”, “Іван Мазепа як будівничий української культури”, “Кохання гетьмана Івана Мазепи”, “Загибель Батурина 2 листопада 1708 р.”, “Оточення Івана Мазепи: соратники та прибічники”, “Зображення гетьмана Івана Мазепи (кінець XVII—початок XX ст.)” викликали великий інтерес, жваву дискусію і найбільше сприяли поверненню з небуття особистості Івана Мазепи.

Ваші краєзнавчі розвідки, зокрема про рідне село Дягову, роблять великий внесок у розвиток крає­знавства. Вашим справжнім подвигом як науковця і журналіста є видання в Чернігові журналу “Сіверянський літопис”. Він почав виходити 1995 року, під час найбільшої економічної кризи в Україні, але Ви вірили, що потрібно робити свою справу і все повернеться на краще. Відтоді, ось уже протягом 20 років, “Сіверянський літопис” — найавторитетніший часопис на Чернігівщині.

Завдяки Вашому журналу побачили світ тисячі публікацій з історії України і Сіверського краю, у часописі друкуються знані вчені, крає­знавці, науковці-початківці. Завдяки Вам сотні авторів змогли побачити свої перші публікації, а десятки молодих науковців — захистити дисертації, за що всі автори щиро Вам вдячні. Для колег не секрет, що Вашим надійним помічником у всіх справах є дружина Олена. Тож бажаємо Вам і всій Вашій родині козацького здоров’я, творчого довголіття, успіхів і здійснення задумів і мрій.

Від імені колег, із глибокою повагою і щирою приязню —

 

Сергій ЛЕП’ЯВКО,

директор Сіверського інституту регіональних досліджень, доктор історичних наук, м. Чернігів

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment