Співоча біографія Івана Козловського

Едуард ОВЧАРЕНКО

2015й можна вважати роком Івана Козловського, адже виповнюється 115 літ від дня народження нашого видатного земляка. Хоча доля й закинула Івана Семеновича далеко за межі України, він завжди залишався Великим Українцем. Саме цьому геніальному маестро були присвячені всі заходи під час відкриття ІІІ сезону в Мистецькоконцертному центрі, що носить його ім’я.

Колишню Вітальню ім. І. С Козловського, а нині Мистецькоконцертний центр імені Івана Козловського 2013 року приєднали до Національної оперети України.

Створення своєрідного “майданчикадому” — одна з базових цілей існування центру загалом. Адже Іван Семенович Козловський був дуже гостинною людиною — любив творче спілкування та обов’язково пригощав друзів, влаштовував чаювання.

Атмосфера у центрі радикально відрізняється від концертної зали, глядач може зблизька роздивитися все, що відбувається. Тут камерна сцена та домашній затишок. Зараз у Києві такого формату практично немає, цей центр — єдиний приклад.

Гостей заходу зустрічали вихованці музичної школи з рідного села І. Козловського — Мар’янівки. (Музичну школу у Мар’янівці співак побудував за власні кошти). Віртуозному виконанню дітьми українських народних і сучасних пісень могли б позаздрити і відомі артисти.

Привітати центр із відкриттям нового сезону завітали поважні гості.

“У Києві з’явився новий культурний простір. Люди, які вболівають за мистецтво, вдячні Вам. Сам Бог велів, щоб тут були постійно діючі виставки та проводилися різноманітні культурні акції. Впевнений, що мистецький центр працюватиме і процвітатиме”, — наголосив заступник міністра культури України Ростислав Карандєєв.

“Сьогодні у Центрі Козловського відкривається третій сезон. Щасливі з того, що він із кожним місяцем завойовує глядача. Крім музичних проектів відкриватимемо для широкого загалу видатних українців. Досить великої популярності набув наш проект “І на оновленій землі”, присвячений Тарасу Шевченку. Наразі готуємо програму, присвячену Івану Франку”, — розповів директор, художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський.

Під час відкриття сезону розпочала роботу фотовиставка світлин із родинного архіву Івана Козловського. А невелика екскурсія експозицією відбулася у супроводі записів творів у виконанні видатного тенора сучасності.

У першій залі можна побачити дитяче фото майбутнього співака, світлину зі святкування його 90літнього ювілею, знімки, де Іван Козловський виконує арії з опер “Наталка Полтавка”, “Фауст”, “Борис Годунов”. Московському періоду життя митця присвячено другу залу. І зі світлин видно, що квартира співака — це немов маленька Україна. Там було дуже багато рушників і предметів українського народного побуту. А в третій — Іван Семенович під час відвідин рідної Мар’янівки. І якщо світлини з першої зали відомі багатьом, то з другої та третьої експонуються вперше. І відкрити поновому для себе творчість видатного українського співака кияни та гості столиці ще матимуть можливість протягом місяця. Саме стільки триватиме виставка.

Концерт відбувся у форматі своєрідної співочої біографії Івана Козловського (режисер і автор сценарію — Тетяна Зозуля). Ведуча, заслужена артистка України Оксана Антонюк розповіла глядачам багато маловідомих фактів із його життя. Чимало музичних і літературних сюрпризів подарували народні артисти України Олександр Кравченко та Роман Гриньків, заслужені артисти України Володимир Опенько та Ольга Войтенко, лауреати міжнародних конкурсів Ольга Фомічова, Алла Родіна, Назар Павленко, Армен Костадян та багато інших співаків і музикантів. Тут звучали арії з опер (“Наталка Полтавка”, “Назар Стодоля”, “Фауст”, “Аїда”, “Травіата”, “Пікова дама”), українські народні пісні (“А хто бачив, а хто чув”), пісні на слова та музику українських митців (“Безмежнеє поле” М. Лисенка та І. Франка). І це лише частина того, що було представлено на концерті.

Відкриття сезону засвідчило творче зростання Мистецькоконцертного центру імені Івана Козловського, а вже через два дні тут глядачі із захопленням сприймали ще один захід — вечір за участю Героя України, народного артиста України Мирослава Скорика та народної артистки України і Росії Лариси Кадочнікової, присвячений 50річному ювілею прем’єри фільму “Тіні забутих предків”.

 

Фото надані Мистецькоконцертним центром імені Івана Козловського

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment