За Україну в НАТО

Євген БУКЕТ

19 вересня у Великому конференцзалі НАНУ в Києві відбулися установчі збори громадської організації “Рух за Україну в НАТО”. Ініціаторами створення нової організації стали перший президент України Леонід Кравчук, відомий політичний діяч, генерал армії Євген Марчук, колишній представник України в Раді ООН із прав людини Володимир Василенко, письменник Дмитро Павличко, політичний діяч Іван Заєць, голова Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка Павло Мовчан, дипломат Юрій Щербак, а також колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Участь в установчому з’їзді взяли делегати з усіх областей України та Автономної Республіки Крим. Це переважно державні, політичні, громадські діячі, а також члени Національних творчих спілок, просвітяни, представники різних громадських об’єднань і профспілок.

Після обрання робочих органів зборів зі вступним словом до присутніх звернувся перший президент України Леонід Кравчук. “Україна в біді, — такими словами розпочав свій виступ Леонід Макарович. — Росія, наш сьогоднішній ворог, має намір знищити Україну. Домовитися з Росією про мир неможливо, адже всі її правителі проводять агресивну політику щодо України. Не можна мати ілюзій про те, що з Росією можна домовлятися, що Росія — брат, що вона може сама вийти з мирними ініціативами… Без вступу до НАТО кваліфіковано вирішити питання оборони ми не зможемо. Референдум щодо вступу в НАТО має бути проведений якомога швидше, народ України має право сказати, що він хоче себе захистити. Бо припинення вогню — це не припинення агресії. Чому не виконується Будапештський меморандум? Це питання повинно бути постійно в нашому порядку денному. Наша організація має стати голосом України для західних партнерів”.

Головна мета діяльності громадської організації “Рух за Україну в НАТО” — сприяння реалізації державою євроатлантичного інтеграційного курсу, покликаного забезпечити набуття Україною повноправного членства в Організації ПівнічноАтлантичного Договору (НАТО) для посилення безпеки і зміцнення захисту української держави, суспільства та громадян від зовнішніх загроз. Серед ключових програмових засад її діяльності беззастережна підтримка проголошеного державою євроатлантичного інтеграційного курсу як безальтернативного і незворотного; безкомпромісність у питанні набуття Україною повноправного членства в Організації ПівнічноАтлантичного Договору (НАТО); конструктивна співпраця між громадянським суспільством і державною владою у здійсненні Україною євроатлантичного курсу; відкритість до взаємодії з іншими структурами громадянського суспільства; продукування та заохочення громадянських ініціатив, спрямованих на забезпечення незворотності євроатлантичного інтеграційного курсу України.

Про ці та інші аспекти діяльності новоствореної організації говорили Володимир Василенко, Володимир Огризко, Іван Заєць. В обговоренні їхніх виступів узяли участь чимало учасників установчих зборів, зокрема, голова НСПУ Михайло Сидоржевський, дипломат і письменник Юрій Щербак, голова ІваноФранківського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Степан Волковецький та ін. “Ми хочемо України в кордонах Європейського Союзу!” — таку вимогу проголосив голова “Просвіти” Павло Мовчан, і зал підтримав його гучними оплесками.

Учасники зборів затвердили Статут громадської організації “Рух за Україну в НАТО”. Головою новоствореної організації обрали першого президента України Леоніда Кравчука, першим заступником — Івана Зайця, заступниками голови — Володимира Василенка, Євгена Марчука, Мирославу Антонович і Володимира Огризка. Також учасники зборів задекларували співпрацю громадського об’єднання з країнамичленами НАТО, Президентом, Верховною Радою і Кабінетом Міністрів України. “Ми готові до плідної і постійної співпраці із владними структурами заради захисту найвищих національних цінностей — свободи, гідності та незалежної державності України”, — сказав насамкінець Леонід Кравчук і побажав колегам виконати головну мету діяльності організації у якнайкоротшій перспективі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment