Фестиваль сучасної класики

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

У Києві завершився XXVI щорічний фестиваль сучасної класичної музики. Кожен день цього музичного форуму дарував шанувальникам музики радість від почутих творів. Відкрився фестиваль “Хоровою мозаїкою” у виконанні хору “Хрещатик” під керівництвом Павла Струця та хору “Київ” під орудою Миколи Гобдича. У їхньому виконанні прозвучали твори метрів хорового співу Лесі Дичко, Ганни Гаврилець, Валентина Сильвестрова і Віктора Степурка.

Під час офіційного відкриття фестивалю, що відбулося в Колонній залі ім. М. Лисенка, Віцепрем’єрміністр—міністр культури України В’ячеслав Кириленко вручив державні премії ім. М. Лисенка, Л. Ревуцького, Б. Лятошинського та Почесні грамоти композиторам Аллі Загайкевич, Олександру Щетинському, Івану Тараненку, Сергію Пілютікову, солістці ансамблю “Київська камерата” скрипальці Мар’яні Скрипі… Також на відкритті публіці представили цікавий музичнотеатральний перфоменс Івана Небесного.

А в неділю у Ворзелі, що на Київщині, задля відродження діяльності Будинку творчості композиторів “Ворзель” Національної спілки композиторів України, котрому цього року виповнюється 75, відбулася музична благодійна акція “VorzelMarathon”, проведена Всеукраїнським благодійним фондом “Зірки та зіроньки”.

У наступні дні відбувалися презентації нових творів вітчизняних і зарубіжних композиторів у рамках музичних програм: “Симфонічні імпрези”, “Симфонічні спектри”, “Класика і сучасність”, “Духовна музика сучасної України”, “Хорові контрасти”, “Музичні зустрічі в Будинку звукозапису”, “Полтава — музичний дарунок Києву”… Окремими концертами прозвучали програми, які підготували творчі колективи і окремі композитори. Так Національний ансамбль солістів України “Київська камерата” під орудою Валерія Матюхіна презентував слухачам “Посвяту Б. Лятошинському” (до 120річчя від дня народження) та “Музичну мапу України”. Ансамбль нової музики “Рикошет” представив програму “Одна хвилина реклами”. А композитори С. Пілютіков та С. Зажитько з гуртом “Heat” — альбом композицій “Важкий синдром”.

Твори зарубіжних композиторів із 15 країн світу прозвучали в серії концертів програми “Музичні діалоги”: Україна—Іспанія, Україна—Канада (у виконанні “Грифонтріо” з Канади), Україна—Польща, Україна—Швейцарія, Сучасна музика у виконанні тріо “Immersio” (Австрія), “Польська композиторська школа повоєнного часу” (у виконанні ансамблю “ Sed Contra”), що відбулися за сприяння посольств і благодійних фундацій відповідних країн. Так, зокрема, на концерті Україна—Швейцарія, що проходив у Міжнародний день музики під орудою знаного композитора і диригента Володимира Рунчака, звучали твори Г. Брукнера, О. Балаускаса, С. Луньова, В. Рунчака у виконанні камерного ансамблю та чудових виконавців — гостей із Швейцарії: скрипальки Габріели Брунер і віолончеліста Дениса Северина. Прозвучав Мандрівний ф’южнпроект “Музика української землі” від Творчої майстерні Івана Тараненка у виконанні НАОНІОркестра та Фольклорного гурту “Многая лєта”.

Цьогорічний МюзикФест був багатим і на інші цікаві музичні події. У рамках фестивалю головний редактор “Української музичної газети” Олеся Найдюк презентувала оновлений формат цього видання, Ірина Апалькова представила музичний альманах “Октава”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment