Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода” повідомляє:

Суд відхилив апеляційну скаргу Едуарда Леонова щодо зміни запобіжного заходу

5 жовтня 2015 року Апеляційний суд Києва відхилив апеляційну скаргу очільника Закарпатської обласної організації ВО “Свобода”, кандидата на посаду Ужгородського міського голови Едуарда Леонова щодо зміни запобіжного заходу із домашнього арешту на поруки народних депутатів. Попри те, що націоналіст фактично розбив так звані докази, які подало слідство на підтвердження його “вини”, суд під головуванням судді Валерія Лашевича залишив незмінним запобіжний захід, однак розпорядився повернути свободівцю внутрішній паспорт.

“Працівники міліції Києва і Ужгорода тільки на п’ятий день після рішення столичного суду про обрання мені запобіжного заходу видали електронний браслет і зробили це лише після того, як я, будучи сумлінним громадянином, написав скаргу до міліції. Вважаю сьогоднішнє рішення необґрунтованим”, — прокоментував Едуард Леонов.

Лідер “Свободи” Олег Тягнибок, який прибув на суд підтримати побратима, підкреслив, що рішення судів щодо Едуарда Леонова та інших активістів “Свободи” — політична розправа і намагання перешкодити “Свободі” повноцінно брати участь у виборчому процесі.

“Це все фарс і демонстрація того, що це політичне переслідування. Фактично зараз я як голова партії, очільник Закарпатської “Свободи” Едуард Леонов, голова Волинської “Свободи” Анатолій Вітів, голова Кіровоградської “Свободи” Ігор Степура, очільник Київської обласної “Свободи” Ігор Сабій, Київської міської “Свободи” й керівник штабу Андрій Мохник, голова Харківської “Свободи” Ігор Швайка, голова Одеської “Свободи” Павло Кириленко замість того, аби займатися виборами, мусимо доводити, що не чинили нічого протизаконного, та бігати по судах, допитах і домагатися справедливого і чесного правосуддя.

Нині також ухвалено рішення відправити під арешт першого номера до Одеської облради від “Свободи” Костянтина Васильця — це означає, що частково буде паралізована робота одеської організації, оскільки один із чільних спікерів і агітаторів має цілодобово сидіти в хаті. Такому рішенню, без сумніву, стоячи аплодують усі одеські сепаратисти і реваншисти. Окрім цього, нині заступника голови Одеської обласної “Свободи” Олександра Станкова суд постановив взяти під варту із можливістю внести заставу у більш ніж 400 тис. гривень. Очевидно, що хлопці не зможуть зібрати такі кошти, тому партія шукатиме можливості, аби повитягувати їх ізза ґрат, щоби вони бодай могли брати участь у виборчій кампанії”, — зазначив Олег Тягнибок.

 

Апеляційний суд відпустив Олексія Логвіна та Марка Мельничука під домашній арешт

5 жовтня 2015 року Апеляційний суд Києва частково задовольнив апеляційну скаргу неповнолітнього волонтера Олексія Логвіна та студента Марка Мельничука. Хлопців затримали після акції 31 серпня та, попри повну відсутність підстав для найжорсткішого запобіжного заходу, більше місяця утримували за ґратами. Апеляційний суд визнав, що достатньою мірою запобіжного заходу для патріотів буде домашній арешт: для Олексія — цілодобовий, а для Марка — нічний (з 22ї до 6ї години ранку).

Адвокати підозрюваних від початку розгляду справ наголошували на тому, що в матеріалах немає жодних обґрунтованих підстав для утримання націоналістів під вартою: вони мають міцні соціальні зв’язки, за них поручилося безліч авторитетних людей — політиків, громадських діячів, навіть духовних осіб. У справах також від самого початку не було інформації щодо осіб, які постраждали від дій Марка Мельничука, а також підстав вважати, що хлопці можуть уникати слідчих дій. Попри це, розгляд апеляцій постійно переносили та затягували.

Під час минулого судового засідання у справі львів’янина Марка Мельничука суд перенесли, аби вислухати одіозного слідчого Козлова про те, як йому вдалося одночасно опитати двох свідків. Утім, на засідання 5 жовтня слідчий не прийшов, зате змінилися прокурори та склад колегії суддів, тож про допит Козлова забули.

Нагадаємо, що у справах затриманих за підозрою у вчиненні протиправних дій 31 серпня біля Верховної Ради Ігоря Олійника, Сергія Крайняка, Максима Деската, Юрія Сиротюка, Ігоря Сосни, Віктора Бурлика в задоволенні клопотань про зміну або скасування запобіжного заходу відмовлено. Ігорю Швайці та Олександру Станкову присудили тримання під вартою з альтернативним варіантом — внесенням застави.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment