У Королівстві Магів і Янголів

плакат-фестНадія КИР’ЯН

Музей книги і друкарства України з 2010 року щоосені організовує фестиваль української дитячої книги “Азбукове Королівство Магів і Янголів”. Цього року він відбувся вшосте і присвячений 400-літтю друкарні Києво-Печерської лаври.

Подією стала презентація факсимільного видання Лицьової Біблії Клауберів “Historiae biblicae Veteris et Novi Testamenti” — музейного експонату, відомого європейського стародруку (Аґсбурґ, (1748—1757) рр.). Автор проекту та упорядник — Валентина Бочковська, художнє оформлення Олени Поліщук, видавництво “Каламар”, 2015 р.

Упродовж фестивальних днів тривали виставки книжкових ілюстрацій, новинок для дітей, музичні й театралізовані дійства, ігрові квести, майстер-класи, виставка арт-буків. Діти та батьки спілкувалися з письменниками й художниками, відбулися творчі зустрічі з авторами улюблених книжок.

На майстер-класі “Лаврська друкарня” від Олександра Рачковського учасники змогли побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті й навіть власноруч зробити відбиток; під час акції від Олени Поліщук діти виготовляли та підписували листівки для вояків АТО; студенти кафедри графіки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” проводили майстер-класи з офорту та виготовлення панорамних листівок; відвідувачі на майстер-класі з атрибуції стародруків “Таємниці давніх книжок” мали можливість поринути в тексти, яким уже 300—400 років. Тарас Компаніченко навчав каліграфії та духовного співу, Тетяна Срібна — вишивати, Леся Музиченко — ліпити з кольорового воску, художниця Олена Терехова — вільного малювання, що звалося “Акварельні хмаринки”, Наталія Шилова — акторської майстерності, Олена Поліщук провела майстер-клас “Гравюра на картоплі”, навчаючи, як з підручних матеріалів зробити гравюру та як її використовувати; Віталій Мітченко навчав “Новаторських прийомів макетування книги”. А в “Шоколадному королівстві” від “Львівської майстерні шоколаду” власноруч виготовляли та розмальовували смачні фігурки…

Життя вирувало, фантазія буяла, очі й думки розбігалися: куди піти, адже часом улюблені письменники проводили зустрічі одночасно — музей надав для цього 5 залів.

Іван Малкович презентував нові видання видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” для дітей, а також книжку “Москва ординська” — відомого дослідника історії середньовічної Московії та України Володимира Білінського. Дискусію “Межа реального, або Якої книги потребує підліток” організували письменники Володимир Рутківський, Анатолій Качан, Марія Морозенко, Валентина Захабура (модератор Наталя Марченко). Нові цьогорічні власні книжечки та диск із піснями представила невтомна Ганна Чубач “Українчики ідуть” (видавництво “Богдан”), “Рогаті і пазураті” (видавництво “Книжкова хата”), “Малюємо, читаємо, пишемо” (Абетка), (видавництво Букрек), Серію казок Ганни Чубач від видавництва “Фоліо”. Зірка Мензатюк презентувала видання “Зелені чари”, Галина Малик “Злочинці з паралельного світу” та “Незвичайні пригоди Алі”, Валентина Захабура — дитячу серію “Ой, лише…”, Віктор Терен книжку “Хлопчик з планети “Ч”… Чимало нового й цікавого дізналися діти, які попри засилля електронних текстів усе-таки люблять живу книжку з гарними малюнками. Думаю, немало примірників придбали батьки того дня, зокрема, книжок Лесі Ворониної “Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9” і “Таємне Товариство Брехунів”. Та й як не купити книжку, на якій ставить автограф-малюнок чудовий художник Володимир Штанко, а також і авторка, яка ще й дарує всім малим читачам “Засіб від переляку” — черепашку-оберіг від дивовижної художниці Катерини Штанко, авторки малюнків до багатьох дитячих книжок. Сумно й ностальгійно звучить розповідь Лесі Ворониної про те, що ця художниця народилася в Криму, який дуже любить, завжди вважала його українським і вірить, що окупанти колись-таки заберуться з її Батьківщини. А розмова з дітьми відбувається у залі, прикрашеному малюнками Ольги Кваші, яка розповіла, що так багато намалювала звіряток, тому іноді перевіряє, чи не виросли в неї заячі вушка. На фестивалі діти побачили, скільки у нас талановитих художників, які працювали на майстер-класах, музичних і театральних колективів. Королівське свято відбулося!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment