Останній шанс Дівки на виданні

Затишна зала Камерної сцени імені Сергія Данченка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка вже своєю затишною атмосферою налаштовує глядача на діалог із мистецтвом. Саме така атмосфера панує на виставі “Дівка. Українська LoveStory”, що створена Оленою Роман та Андрієм Маєм за мотивами п’єси сучасної української письменниці Віри Маковій “Дівка на відданє”.

За сюжетом Світлана (артистка Віра Зінєвич) після закінчення вишу повертається до рідного села, бажаючи замість столичного життя знайти вдома сімейний затишок. Проте життя виявляється значно складнішим, навіть жорстокішим, ніж малювала її уява, а коханий Николай (Ренат Сєттаров) насправді не зовсім той хлопець, про якого мріялося.

Українське село — колиска національної духовності і культури, на жаль, вже не таке, яким було ще двадцять років тому. Автор п’єси показує, як кардинально різняться образи, створені романтичною уявою Світлани з реальністю.

Хто ж ці сільські мешканці? Це матір Світлани — Марахта (заслужена артистка України Наталія Ярошенко), яка не зазнала щастя в особистому житті і до того ж провела його у злиднях. Батько дівчини, який уже не перший рік перебуває на заробітках у Росії, однак заробити йому майже нічого не вдається. Натомість мати Николая — Галя (заслужена артистка України Наталія Корпан), хоча й має матеріальні статки, але це не робить її щасливою, а можливо, навіть навпаки. Дядько Світлани Митрофан (заслужений артист України Андрій Романій) здатен на все, аби повністю заволодіти батьковою хатою. Хто ж порятує селян? Можливо, церква? Проте Священик (заслужений артист України Олексій Паламаренко) більше думає про матеріальне збагачення, ніж про вічне.

Поступово руйнується світ Світланиних романтичних мрій і фантазій. Доходить до того, що дівчина тікає зпід вінця. А потім звернення до ворожок, екстрасенсів, які не можуть вилікувати хвору душу. Зрештою — психіатрична лікарня.

Здається, що вже немає порятунку. Але доля дала Світлані та Николаю ще один шанс, аби все виправити, а глядачам подарувала надію, що в головних персонажів усе складеться добре.

Спочатку може здатися, що автор п’єси, а за нею актори глузують над українськими селянами. Проте насправді вони щиро співчувають їм. А те, що сприймається спочатку як комедія, змушує замислюватися над тим, чому ми так живемо і що потрібно зробити, аби виправити ситуацію на краще.

 

Сторінку підготував

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото з вистави Валерії ЛАНДАР

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment