Презентація «Золотої Пекторалі»

 

Анна САВКА,

Едіта МОЧЕВУС,

члени правління Тернопільського ОО ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка

 

Шанувальників красного письменства приваблює всеукраїнський літературномистецький журнал “Золота Пектораль”. А нещодавно у Чортківському районному будинку культури ім. Катерини Рубчакової відбулася презентація тематичного числа “Золота Пектораль. Чортків і околиці”. Це число часопису з’явилося на світ за сприяння голови ради аграрних підприємств Чортківщини, директора ФАП “Дзвін” Василя Градового.

Презентований примірник “Золотої Пекторалі” незвичайний, адже в ньому зібрані літературні надбання місцевих літераторів і тих, хто народився у чортківському краю: Василя Махна, Теодозії Зарівної, Остапа Ножака, Романа Колісника, Степана Сапеляка, Нестора Чира, Романа Вархола, Йосипа Свіжака, Раїси Обшарської, Андрія Базалінського, Мирослава Мотюка, Ірини Брунди, Степана Галябарди…

Окрім сучасних творців слова, представлено видатних митців минулих століть: КарлаЕміля Францоза, Іларіона Грабовича, Івана Гушалевича, Льва Турбацького, Богдана Лепкого, Степана Чарнецького. На сторінках журналу гідне місце відведено нашим співакам: Йосипу Гошуляку, Жанні Боднарук, Кирилу Цепенді, Іванні СиненькійІваницькій, борцям проти комуністичного режиму Марії ЗаболотнійПотикевич та Марії Штепі.

Шанувальники журналу дізнаються і про велетів духу — відомих священиків минулого Ізидора Нагаєвського, Теофіла Коструби, а також і нашого сучасника отцядоктора Василя Погорецького.

Від Національної спілки письменників України на презентації виступила відповідальний секретар Спілки Олеся Мудрак.

Учасниця пресконференції, учительфілолог Анна Савка відзначила важливість цього журналу для учнів шкіл району, студентів навчальних закладів як посібникахрестоматії при вивченні розділу “Література рідного краю”. Спонсор Василь Градовий запропонував безкоштовно для бібліотек кожної школи, кожного навчального закладу надати примірники презентованого журналу.

Організацію заходу взяли на себе просвітяни педагогічного коледжу ім. Олександра Барвінського. Дійство розпочали Господнім благословенням протосинкел Бучацької єпархії УГКЦ о. Володимир Заболотний та отецьдоктор Василь Погорецький. Атмосферу високої духовності в залі створила увертюра з опери “Роксоляна” у виконанні оркестру народних інструментів коледжу під керівництвом Петра Гарбуза. Проникливо вела дійство Наталія Волощук, з душевним хвилюванням глядацька зала сприймала і декламації, і солістів — викладачів та студентів цього навчального закладу. Також тут прозвучали пісні на слова директора педагогічного коледжу Романа Пахолка у виконанні хору музичного відділу та у супроводі оркестру народних інструментів. І це стало заключним акордом презентації журналу “Золота Пектораль. Чортків і околиці”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment