Україна має національну альтернативу!

DSC00377Громадсько-політичний форум націо­нальних сил провів черговий круглий стіл — цього разу в секретаріаті “Просвіти”, на Хрещатику, 10-б. Участь у зібранні взяли президент України В. А. Ющенко, екс-міністр закордонних справ В. С. Огризко, народний депутат ВР багатьох скликань Ю. І. Костенко, відповідальний секретар НСЖУ В. І. Набруско, голова НСПУ М. О. Сидоржевський, голова Національної спілки народних майстрів, голова координаційної ради творчих спілок Є. В. Шевченко, очільник партії “Патріот” М. Я. Голомша. Разом із членами Центрального правління “Просвіти” Георгієм Філіпчуком, Іваном Ющуком, Юрієм Гандзюком, Дмитром Ломачуком, Миколою Нестерчуком, Анатолієм Гайдамакою, Любов’ю Голотою, головами обласних об’єднань — Житомирського та Луганського — Святославом Васильчуком та Володимиром Семистягою вони обговорили широкий спектр проблем безпеки українського гуманітарного простору. Модерував зустріч голова ВУТ “Просвіта”, народний депутат ВР багатьох скликань Павло Мовчан.

Учасники круглого столу ухвалили скликати всеукраїнське зібрання представників творчих організацій та політичних сил національно-демократичного спрямування у грудні цього року, аби діяльність Форуму, спрямована на безпеку і визволення України, стала загальнонаціональною справою, дієвою силою у вирішенні насущних проблем гуманітарної сфери. Було сформовано оргкомітет, який займеться підготовкою загальноукраїнського зібрання, до нього увійшли всі названі учасники круглого столу.

“Без вирішення національного питання та національної економіки не буде України”, — сказав Віктор Ющенко. Практичного результату можна досягти лише впливаючи на владу — ми не можемо чекати волонтерів, які врятують мову, книжку, кіно для українців. Голос громади сьогодні сильніший за партійну складову суспільства і наша справа — зробити цей голос могутнім і переконливим, аби влада, яка обирає хибні шляхи, зрозуміла, що Україна має національну альтернативу, яка знає відповіді на насущні запитання: як перемогти Росію, як визволити українську економіку від олігархату, об’єднати українське суспільство, — переконані учасники круглого столу. Не оборонятися від “Русского мира”, а протиставити йому Український Світ, не плинути за течією глобалістичних процесів, а укріплювати національні опори, не здаватися на милість європейського політикуму, а мобілізувати власні основи.

Професор А. Загнітко звернув увагу присутніх на особливі потреби роботи з молоддю на Донбасі, проблему з кадрами на визволених і контрольованих територіях, які нині грають вирішальну роль. Війна на сході має завершитися українською перемогою.

“В основі і політичних, і економічних, і соціальних проблем стоїть українська мова”, — підкреслив голова ВУТ “Просвіта” Павло Мовчан.

Нині за межами Донбасу перебувають сотні тисяч людей, які можуть стати дієвою українською силою, складовою нашої перемоги. Ось чому наш задум — на часі”, — сказав Володимир Семистяга, який щойно, як і Дмитро Ломачук, повернувся з Донбасу.

Про перебіг підготовки до всеукраїнського форуму, оргкомітет якого збиратиметься щотижня, визначаючи перелік питань, “Слово Просвіти” інформуватиме українську громадськість регулярно.

 

Вл. інф.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment