Українська пісня вічна

Концертбенефіс заслуженої артистки України Ярослави Руденко “Слава Україні!”, який відбувся у Національній філармонії України, став справжнім святом української мови і української пісні.

Ярослава Руденко народилася у селі Рудка Гребінківського району Полтавської області. Закінчила студію при Національному українському народному хорі імені Григорія Верьовки, Київський національний університет культури і мистецтв, Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова. Співачка — активна учасниця і організатор благодійних концертів на підтримку онкохворих дітей та концертів для бійців АТО. Вона співає в різних стилях і жанрах — від фольклорного до естраднонародного. В її репертуарі багато народних пісень з усіх регіонів України, а також пісні на вірші Миколи Луківа, Марії Бойко, Вадима Крищенка, Бориса Олійника, Миколи Сома, Ірини Кириліної, Руслана Білишка, Олександра Мороза, Дмитра Луценка. І весь репертуар співачки складається з пісень українською мовою.

“Концерт є підсумком моєї творчої діяльності на цьому етапі. Я прагнула, щоб це був не естрадний концерт, а вечір української пісні. Сьогодні можна почути чимало так званих хітів, але як тільки припиняється “розкручування” нових проектів, вони кудись зникають. А українська народна пісня вічна, це наш найбільший скарб. Впевнена, що з часом вона займе належне місце в житті українського народу.

Дуже ціную людей, які завойовують повагу глядачів завдяки власному таланту. Людей, які гарно володіють голосом, які співають душею, постійно самовдосконалюються. І сама намагаюся йти цим шляхом”, — зізналася пані Ярослава.

Найбільше того вечора звучало українських народних пісень.

В організації вечора активну участь узяли друзі Ярослави. Насамперед це Академічний оркестр народної та популярної музики Національної радіокомпанії України під керівництвом Михайла Пікульського. Саме цей оркестр супроводжував більшість пісень, які виконувала Я. Руденко. Також у виконанні цього колективу прозвучали “Українські візерунки” В. Попадюка та “Думка № 5” В. Безкоровайного.

Веселого настрою глядачам додав ансамбль “Веселі музики”, у супроводі якого Ярослава виконала українські народні пісні “Цвіте, цвіте черемшина” та “Чому дівки не йдуть заміж”.

Серед гостей свята був народний артист України Анатолій Гнатюк, якого з молодою співачкою єднає багатолітня творча дружба. Зал довго аплодував Анатолію та Ярославі, коли вони разом виконали пісні “Ой кум до куми” та “А до мене Яків приходив”. А солістки Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки Тетяна Григорків та Сусанна Карпенко тріо з Я. Руденко заспівали “За водою рутам’ята” та “Туман яром”.

Вадим Крищенко, відомий український поет, передав Ярославі письмове вітання з побажаннями творчого зростання. Пролунала пісня на його слова “Долі моєї село”. А поети Марія Бойко та Микола Луків завітали на концерт, аби особисто привітати талановиту виконавицю. І одне з центральних місць у цьому заході належало саме їхнім пісням — “Цвіте черешня” (муз. А. Горчинського, сл. М. Луківа) тв. “Благословиться” (муз. Р. Білишка, сл. М. Бойко). Чимало цікавого розповів про співачку ведучий — народний артист України Василь Ілащук.

А концерт засвідчив, що Полтавщина, яка дала Україні і світу Івана Котляревського, Миколу Лисенка, Раїсу Кириченко та Олеся Гончара, продовжує народжувати таланти.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment