Всеукраїнський конкурс «Золотий бумеранг»

BagrianyjШановні читачі!

2 жовтня 2016 року виповнюється 110 років із дня народження Івана Багряного, видатного письменника і політичного діяча, автора книг поезії і прози “Золотий бумеранг”, “Тигролови”, “Сад Гетсиманський”, “Буйний вітер”, “Огненне коло”, “Людина біжить над прірвою” та ін. Відомо, що внаслідок московсько-більшовицької окупації письменник був змушений виїхати за кордон, але й там, в еміграції, до останнього подиху боровся за незалежність України, соціальний захист знедолених, розкріпачення кожної людської особистості. Художні й публіцистичні твори І. Багряного видавалися іншими мовами не тільки в Європі, а й у США та Канаді.

Із метою кращого вивчення творчої спадщини великого сина України, засвоєння його прозірливих ідей Український фонд культури, редакція газети “Слово Просвіти” і Фундація імені Івана Багряного (США) оголошують Всеукраїнський конкурс “Золотий бумеранг”. Узяти участь у конкурсі запрошуємо шанувальників творчості Івана Багряного, зокрема старшокласників, студентів, аспірантів, молодих науковців і політиків.

Пропонуємо відповісти на такі запитання:

1. Де народився письменник, його справжнє батьківське прізвище і в якому часописі, чому, з чийого благословення поет уперше вжив псевдонім “Багряний”? Що, на Вашу думку, означав для нього цей псевдонім, завдавши в еміграції стільки нападок і кривотлумачень?

2. Що стало поштовхом заманіфестувати гасло: “Ходи тільки по лінії найбільшого опору — і ти пізнаєш світ”? Що означають ці слова і чи можете особисто Ви дотримуватися, як Іван Багряний, цього полум’яного гасла в наш неспокійний час?

3. За що заарештували молодого поета, змусивши його чекати вироку в камері смертників? Які поезії всупереч нелюдським, жорстоким умовам були створені в той період?

4. Коли написано роман “Тигролови”, де опубліковано вперше і чим захопили читачів герої твору, що його було перекладено й видано іншими мовами світу (якими саме і під якою назвою)?

5. Що змусило Івана Багряного (і де саме) написати памфлет “Чому я не хочу вертатись до СРСР?” Значення памфлету для українців у тодішніх умовах, після закінчення Другої світової війни, і нині, під час Вітчизняної війни з імперфашистською Росією.

6. Які трагічні події відображено в романі “Сад Гетсиманський”? Що, на Вашу думку, треба зробити, щоб вони більше ніколи не повторилися на нашій українській землі?

7. Як Ви розумієте метафоричний вираз у назві книжки “Людина біжить над прірвою”? Що слід зробити нам, нині сущим, аби уникнути цієї прірви?

8. Чи здійснилися політичні передбачення Івана Багряного? Які саме? Що заважає втіленню в життя інших ідей письменника-мислителя?

9. “Не стремімось моментально доконати грандіозні речі й моментально досягти нашої мети. Це неможливо. Наша мета така велика, що осягти її моментально неможливо (зразу! мовляв, а як ні, то й забавки полишім). Робім речі малі. Але робім уперто, системно й наполегливо. Кожен один крок є малий, але ним проходять землею люди”. Звідки взято ці рядки? І чи згідні Ви з викладеними тут думками?

10. Де поховано Івана Багряного? Коли і ким, з якою метою було засновано Фундацію його імені? Що Ви знаєте про діяльність Фундації?

Бажано, щоб відповіді на ці запитання не перевищували десяти стандартних аркушів (можна й менше), набраних на комп’ютері в 1,5 інтервалу 14 кеглем (гарнітура Times New Roman); за браком комп’ютера, надруковані на машинці чи навіть написані від руки (розбірливим почерком).

За найкращі — вичерпні, переконливі — відповіді буде присуджено п’ять премій:

200 ам. доларів;

150 ам. доларів;

100 ам. доларів;

100 ам. доларів;

100 ам. доларів.

На пропозицію журі, окремі відповіді друкуватимуться на сторінках “Слова Просвіти”. Крім того, як заохочення п’ятеро учасників конкурсу отримають безкоштовну річну передплату на газету “Слово Просвіти”.

Відповіді з поміткою: “На конкурс” надсилайте на адресу:

Редакція газети “Слово Просвіти”, вул. Хрещатик, 10-Б, Київ, 01001.

У своїх листах чітко зазначайте зворотну адресу, прізвище, ім’я та по батькові.

Про підсумки конкурсу буде оголошено напередодні 110-ї

річниці з дня народження Івана Багряного.

Стежте за нашими публікаціями.

 

Журі конкурсу

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment