«До грунту, до джерел, до корня»

Не зрозуміло, чому на чудово організованому районною владою, громадськими організаціями та оперативним командуванням ЗСУ “Схід” святі, яке відбулося 14 жовтня 2015 р. у м. Сватове на Луганщині, згадувалося три свята: Покрови Пресвятої Богородиці, Українського Козацтва, День Захисника Батьківщини, — а забули про День заснування УПА. Адже присутні на святі вояки ЗСУ та батальонів МВС знають і взоруються на бойовий шлях УПА.

Але, як говорив колишній директор Сватівського краєзнавчого музею: “УПА не наша історія. Наша історія — Ленін”. Він уже не директор, а УПА назавжди залишиться в історії України. Та й незнання історії не звільняє від відповідальності.

Значна частина ватажків “Новоросії” були слухачами або студентами історичного факультету Донецького державного університету. І тепер, посилаючись на “історію”, вимагають незалежності.

Непокоїть, що очолювана Л. Ващенком організація ветеранів ухвалила рішення підтримати на виборах партію регіонів, яка сприяла створенню “Новоросії”.

Але повернімося на свято. Про День заснування УПА присутнім нагадав голова місцевого осередку “Просвіти” і запросив на презентацію робочої версії фільму “УПАСхід: сонце України зійде на Заході”.

Фільм зняли громадські активісти нашого району — аматори кіномистецтва. Мета стрічки: показати, що УПА — це славна історія нашого народу, це наша історія. Фільм отримав схвальні відгуки глядачів (можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=qiCM_KUO_I).

Ми вдячні голові Сватівської РДА В. Ю. Озерову за організацію показу фільму та відзначення подяками сватівчан, які фінансували його створення. Та чомусь організатори свята визначений владою час — 18.30 перенесли на 17.30, навіть не попередивши авторів фільму. Тому сватівчани, які прийшли на перегляд фільму, його не побачили. Виникає питання — це було зроблено випадково чи спеціально? На жаль, не зацікавилися нашим фільмом і сватівські телевізійники.

Під час свята просвітяни роздавали воякам українські книжки та передали бібліотечки двом військовим частинам.

Дорогий подарунок — картину в стилі фьюзинг з американського скла художника і виробника із прифронтового міста Лисичанська — оргкомітет відкритого Свистунівського фестивалю поезії Т.Г. Шевченка передав оркестрові штабу оперативного командування ЗСУ “Схід”. За домовленістю з керівником оркестру п. О. Жарій оркестр запрошено на VІІІ Шевченківський фестиваль, який плануємо провести 22 травня 2016 р.

До речі, стало відомо, сайт фестивалю періодично моніторить комісія уряду Німеччини.

 

Є. ДЗЮБА,

в. о. голови ЛОО ВУТ “Просвіта” ім. Т.Г. Шевченка,

А. ЛАЗАРЕНКО,

президент БО “Фонд “Разом”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment