Наголоси і змісти національної гуманітарної безпеки

27 жовтня у приміщенні НСПУ на Банковій, 2, відбулося засідання оргкомітету всеукраїнського форуму “Національна альтернатива”.

Проаналізувавши вже частково відомі результати місцевих виборів, оргкомітет вирішив звернутися до всіх патріотичних громадських і політичних структур і небайдужих громадян із пропозицією взяти участь у підготовці й проведенні все­українського форуму “Національна альтернатива”.

— Гуманітарна безпека — це наріжний камінь національної безпеки, — сказав модератор роботи оргкомітету, голова ВУТ “Просвіта” Павло Мовчан. — Нам належить перерости в постійно діючу громадську структуру, яка проаналізує кричущі проблеми національної культури, духовності, української мови як чинника державної єдності. Боротьба за українську ідентичність загострюється, етнополітичні акценти нівелюються. До участі у форумі ми хочемо залучити вітчизняну інтелігенцію різних поколінь, виокремивши те, що нас об’єднує.

Відповідальний секретар НСЖУ Віктор Набруско назвав болючі точки національного інформаційного простору, що потребують негайного втручання через зміни законодавства. Голова партії “Патріот” Микола Голомша заторкнув міжнародні аспекти національних гуманітарних проблем, а також наголосив на тому, що корупційність витискає наміри, плани, дії учасників Революції гідності із простору сьогодення. Форум повинен артикулювати цінності Майдану.

Академік Академії наук вищої освіти України Г. Г. Філіпчук говорив про самоідентифікацію особистості і про сьогоднішній гуманітарний простір як виявлення загроз національній ідентичності, боротьба за яку сьогодні актуальна, як ніколи.

Професор А. П. Загнітко актуальними вважає культурно-мовну ідеологію в освітньому просторі, мовний захист кіберпростору, без якого неможливий інформаційний прорив, та чітку ідентифікацію православних храмів — до якого патріархату належить кожен із них.

Оргкомітет вирішив звернутися до очільників українських церков з пропозицією долучитися до участі в роботі з підготовки форуму.

Мета просвітянської ініціативи, — на думку

В. Ф. Семистяги, — дати визначення, на якому етапі державного розвитку ми перебуваємо, які загрози відчуває суспільство.

До роботи оргкомітету долучилися відомі діячі культури — народний художник України Анатолій Гайдамака, народний артист України Фемій Мустафаєв, композитор Анжела Ярмолюк, кінорежисер Дмитро Ломачук, які підкреслили: йдеться не про те, що українські митці покинуті напризволяще, а такі визначні ідеологічно галузі, як кіно, монументальне мистецтво, широка концертна діяльність поза увагою державних чиновників від культури. Йдеться про навмисну зміну світогляду українців, коли все національне стає другорядним, неважливим, до нього звертаються від випадку до випадку.

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський запропонував стратегічні дії, завдяки яким можна відновити Громадську раду з гуманітарних питань при Президентові України та внісши зміни до законів, допомогти вітчизняному книговиданню та книгорозповсюдженню.

— Важливість форуму гуманітаріїв України в тому, що наголошені оргкомітетом питання є цивілізаційними для нашого суспільства, формують його політику і в нинішньому, і в майбутньому, адже культура — це й економіка, й парадигма історичної пам’яті. Багатоваріантність тем, обговорених на засіданні оргкомітету свідчить, що на форум мають бути винесені найсистемніші з них, — це позиція політика Івана Зайця.

Не плачі, не забалакування наболілого, а конкретні дії задля об’єднання національно-патріотичних сил і створення української гуманітарної потуги — основна мета форуму.

Віднині оргкомітет буде збиратися щосереди о 16 годині в конференц-залі НСПУ на Банковій, 2.

 

Інф. “СП”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment