Пісні, що надихають

Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва ще минулого сезону серйозно заявив про себе як заклад, де активно пропагується українська культура. Свідчення цього — минулорічний проект “Повертайся живим”, здійснений спільно з дуетом “Тельнюк: сестри”, та концерт “Ніч яка місячна”, в якому звучать українські пісні та романси різних жанрів. Нова робота театру — два концерти симфонічного оркестру та хору театру за участю переможців Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики “Червона рута”.

Розпочинаються концерти “Славнем” у виконанні заслуженого артиста України Кирила Стеценка, яким вшановано Україну, учасників концерту і глядачів та воїнів, які сьогодні захищають нашу державу.

Першого дня представили пісні Володимира Івасюка на слова самого композитора, а також Юрія Рибчинського, Богдана Стельмаха, Ростислава Братуня та інших українських поетів. Широковідомі пісні “Червона рута”, “Водограй”, “Я піду в далекі гори”, “Незнане моє кохання”, “Два перстені”, “Залишені квіти”, “Нестримна течія” вперше виконувалися в сучасній обробці Романа Мельника.

Не менш цікавим був і другий вечір, під час якого звучали пісні УПА, які теж посучасному аранжував Роман Мельник. Лунали пісні “Гей, відчиняйте до свободи браму”, “Ми йдемо вперед”, “На Вкраїні сурми грають”, “АТО. Побратими”, а також твори Романа Мельника “Присвята Бандері” та інтродукція “Мрії”.

Пісні минулого з використанням найновітніших джазових і рокових засобів виразності засяяли на концертах новими барвами. Учасники концерту Юлія Бусько (м. Львів), Антон Якубовський та Дарина Деркач (м. Запоріжжя), Уляна Ольгина (м. Калинівка Вінницької області), Ізабелла Іващенко (м. Ніжин Чернігівської області), Мар’яна Слюсар (с. Студена Вінницької області), Діана Шевчук (м. Луцьк), які є лауреатами фестивалю “Червона рута2015”, — це молодь, а значить, є майбутнє у нашого слова і нашої пісні.

Глядачі довго аплодували народному артистові України Анатолію Паламаренку. Особливо актуально цього вечора звучала Шевченкова “Розрита могила” та “Присвята Бандері”. Вразили дитячий гурт “Дай Боже” з піснею “Хлопці, підемо, боротися будемо” та володар гранпрі “Червоної рути” Соломія.

Ці концерти були б неможливі, якби не аранжувальник Роман Мельник (1959—2015), якого Кирило Стеценко назвав аристократом української музики. Р. Мельник зробив вагомий внесок в українську культуру: в його творчому доробку понад 500 творів. А “Лебединою піснею” Романа стала пісня з промовистою назвою “АТО. Побратими”, створена наприкінці 2014 року як безпосередній відгук на події на Донбасі. Лише оркестрову версію композитор зробити не встиг. Учасники концерту та глядачі вшанували пам’ять митця хвилиною мовчання.

Після закінчення другого концерту своїми враженнями поділився художній керівник Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва Віталій Калітовський.

“Концертні програми вийшли насиченими, ці пісні надихають, у них є все — ліричність та емоційність, глибина і проникливість, життєва мудрість, якась первісна гармонія і спокій, а також смуток, тривога. У цих піснях ніби вся Україна — емоційна, сильна, вольова. Їхнє звучання вражає, а сила духу передається всім”, — розповів пан Віталій.

Залишається побажати, щоб чудові пісні, які звучали протягом цих двох вечорів, можна було почути не лише під час окремих концертів, а щоб вони лунали на провідних українських теле і радіоканалах.

 

Фото надані театром

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment