Португальці співають українською

Багатьох українців доля закинула за межі Батьківщини, і саме далеко від рідної землі вони самостверджуються. Та завжди є туга за домом. Хтось намагається не чути голосу своєї душі, а хтось іде за її покликом.

Діана Нариженко народилася на Тернопільщині, але вже багато років мешкає у Португалії. Саме тут розпочала сольну кар’єру під іменем Нараяна. 2009 року молода співачка виборола друге місце на Міжнародному конкурсі юних виконавців. А через рік познайомилася з поетом і композитором Олександром Івасюком, який теж народився в Україні. Результатом їхньої співпраці став альбом, що складається з пісень англійською та португальською мовами. 2013 року виконавиця стала переможницею внутрішнього конкурсу “Євробачення”, а також планує взяти участь у справжньому “Євробаченні”.

Події на Майдані 2013—2014 років багато змінили у свідомості Нараяни. Виникло бажання повернутися до рідного коріння, рідної мови. Вже 2014 року разом з Олександром вони створили першу українськомовну пісню “Єдина Україна”, а незабаром і відеокліп до неї. Нова композиція мала неабиякий успіх, особливо серед українців, які мешкають за кордоном. Це спонукало до продовження роботи над українською тематикою. Так з’явилися пісні “Моя любов”, “Річенька”, “Тихо плаче”, “Мама”, “Опіум”. У планах створення нових пісень українською мовою, а в перспективі — українськомовного альбому.

Нещодавно Нараяна й Олександр відвідали Україну: у складі артдесанту побували в зоні АТО. Митці взяли участь у 13 концертах, що відбулися у Біловодську, Щасті, Червоному Хуторі, Станиці Луганській, Артемівську, Первомайському, а також виступили перед вояками 80ї окремої десантноштурмової бригади, 128ї гірськопіхотної бригади та перед особовим складом медичної роти Північного територіального управління Національної гвардії України. На бойових позиціях сценою часто була утрамбована технікою дорога або вантажівка.

“На сході ми побачили справжніх патріотів України. Наші виступи воїни сприймали на ура. Говорили, що наче вдома побували. Дивувалися, коли дізналися, що ми приїхали здалеку. Я сюди приїхала не лише як співачка, а й як журналіст. Відзняла матеріали до фільму, який показуватиму під час моїх наступних концертів”, — розповіла Нараяна.

“Наші воїни дякують волонтерам, а не державі. Ще досі бійці не перейшли на зимовий одяг. Думаю, що це теж буде проблема волонтерів. Але гуманітарна допомога не завжди доходить до місця призначення, а часто залишається на блокпостах. Проте солдати запевняють, що й надалі боронитимуть рідну землю, і ворог не пройде вглиб України ні на метр”, — поділився своїми враженнями від спілкування з українськими військовослужбовцями Олександр Івасюк.

Після повернення з зони АТО митці дали кілька концертів у столиці. Напередодні від’їзду в Португалію ми поцікавилися, чи не тягне популярну виконавицю та композитора додому. “Додому тягне завжди, і ми використовуємо кожну нагоду, щоб приїхати в Україну. Можливо, повернулися б сюди і назавжди, аби українська держава створила умови, щоб митці могли чесно заробляти гроші у себе на Батьківщині”, — зізналися Нараяна та Олександр.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment