Золоті скрипки Європи звітували у рідній Одесі

1_Юнi_скрипалi_зi_школи_iменi_професора_П._ССергій ГОРИЦВІТ

Міжнародний фестиваль “Золоті скрипки Одеси” — новий унікальний проект, запроваджений для відродження музичних традицій і слави видатних майстрів скрипки Південної Пальміри. У рамках цього свята провідні світові скрипалі, життя і творчість яких тісно пов’язані з Одесою і уславленою школою ім. професора П. С. Столярського, продемонстрували свою майстерність і поділилися досвідом. Концерти відбувалися у приміщенні школи, у музичній академії, у Золотій залі Літературного музею, а заключний гала-концерт відбувся в Оперному театрі.

Вітаючи учасників фестивалю, мер Одеси Геннадій Труханов сказав: “2015 рік в Одесі оголошено Роком культури і духовності. Серед численних музичних подій Міжнародний фестиваль “Золоті скрипки Одеси” посідає особливе місце. У всьому світі відома одеська скрипкова школа, родоначальником якої є професор Петро Столярський. Приємно, що ціла плеяда зірок світової величини, які починали свій творчий шлях в Одесі, нині продовжують традиції одеської скрипкової школи в країнах Європи й Америки”.

І ось у залі на екрані бачимо, як Петро Соломонович Столярський учить своїх підопічних 30-х років виконувати “Неперервний рух” Карла Бома. А на продовження цього на сцену виходять юні скрипалі 2015 року. Одеський колорит виявляється у всьому. Навіть геніальні класичні твори звучать з гумором.

На сцені опери виступили уславлені скрипалі світу: Дора Шварцберг (Австрія), Олександр Вінницький (Фінляндія), Павло Верніков (Італія), Тетяна Самуїл (Бельгія), Григорій Сандомирський (США), Олександр Поволоцький (Ізраїль), Світлана Макарова (Швейцарія), Нора Романова-Шварцберг (Австрія), Сергій Кравченко та Едуард Грач (Росія). Тепло вітали присутні й виступи ансамблів скрипалів школи ім. П. С. Столярського, Одеської музичної академії і симфонічного оркестру Одеського національного академічного театру опери і балету під керівництвом Олександру Самоіле. Не зміг взяти участь у фестивалі молодий одеський скрипаль Олексій Семененко, який у травні став срібним призером на конкурсі королеви Єлизавети в Брюсселі, — він саме в цей час гастролює в США.

Своїми враженнями про фестиваль поділився професор Московської консерваторії ім. Чайковського Сергій Кравченко: “Починаючи від Давида Федоровича Ойстраха, Петра Соломоновича Столярського, в Одесі існувала велика скрипкова школа. Можливо, сьогодні вона вже не така відома, як раніше. Отже, слід подбати про те, щоб підняти її, щоб вона знову відновила своє всесвітнє реноме”.

Автор ідеї і продюсер свята “Золоті скрипки Одеси” Ігор Покровський, висловлюючи думку залюблених у музику одеситів, вважає, що такі фестивалі мають стати традицією Південної Пальміри.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment