Осередок українства діє

Віра БОДНАРУК,

професор, співголова Громадського комітету,

НортПорт, Флорида

Фото Віктора ЛІСНИЧОГО

 

Восени громадське життя в південнозахідній Флориді оживає. Громадський комітет, який складається з членів місцевих українськоамериканських організацій, узгодив календар наших імпрез.

Ветерани відзначатимуть традиційний день пам’яті ветеранів Америки 12 листопада за участю офіцерів з України. 18 листопада Українськоамериканський клуб на своїх сходинах покаже монтаж із відкриття пам’ятника жертвам Голодомору у Вашингтоні. 13 грудня — храмове свято Українського осередку ім. св. Андрія, цього року планується урочисте відзначення 40річчя Осередку, який заснував сенатор Павло Юзик та родина Різників.

Осередок став народним домом для української громади нашого регіону. Тут побудували каплицю, в якій відправляли богослужіння українські християнські громади, тут є велика зала з кухнею, де можна проводити громадські віча, спільні українські вечері, забави, доповіді, концерти, розміщена бібліотека ім. Сенатора Юзика. А через кладку побудовано кондомініум для охочих проживати поруч зі своєю громадою.

Із часом каплиця виявилася замалою для зростаючої громади, де більшість грекокатолики. Вони зібрали кошти і побудували величний Храм Пресвятої Богородиці (знаний як церква св. Марії) з прицерковною залою недалеко від Храму.

Нині в капличці Осередку відбуваються Служби Божі для православної громади, тут є приміщення Українськоамериканських ветеранів, 56 відділу Союзу Українок Америки, Українськоамериканського клубу. Ці організації проводять в Осередку різні заходи. Громадський комітет координує працю організацій і відповідає за п’ять спільних імпрез: свято Злуки Земель, свято Шевченка, День незалежності, річниці Чорнобиля та Голодомору.

Український осередок ім. св. Андрія був і залишається громадським центром для всіх українців південнозахідної Флориди. Управа Осередку на чолі з Віктором Лісничим працює, щоб Осередок мав найновіше устаткування і гарний вигляд усередині й зовні.

На відзначення 40річчя Осередку планується видання пам’ятної брошури, святкова програма за участю громадського хору, відкриття щойно відновленого приміщення бібліотеки ім. Сенатора Юзика та освяченого тризуба на честь героїв Небесної Сотні.

Осередок запрошує до членства і радо вітає новоприбулих українців, які цікавляться громадським життям!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment