Столицею української мови стала Полтава — тут стартував XVI Міжнародний конкурс імені Петра Яцика

Тетяна ЛАМОХІНА

DSC_1632Традиційно 9 листопада в День української писемності та мови відкрився XVI Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика — Полтава прийняла естафету від Вінниці. Важко повірити, але факт: уже п’ятнадцять областей України свого часу оголошували початок безпрецедентного мовного марафону, подаючи про це сигнал не тільки всій Україні, а й світовій українській діаспорі.

Сцену головної зали Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя, де відбувалося дійство, прикрасив портрет його засновника — мецената Петра Яцика.

Конкурс у Полтаві урочисто відкрив голова журі Конкурсу, професор, директор Інституту української мови НАНУ Павло Юхимович Гриценко. “Полтавщина здавна була, є та буде ареалом, де плекається українська мова, де є глибокі традиції, де мова є природна, не пересаджена звідкись, адже тут виростали генії мовотворчості”.

З вітальним словом до вельмишановного зібрання також виступили голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Петро Ворона та директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко.

За словами директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрія Кононенка, найперше і найголовніше завдання Міністерства — розвиток і функціонування рідної мови у сфері освіти; підготовка суспільства до того, аби кожен із нас послуговувався українською мовою у повсякденні.

Як і зазвичай, цього разу найкращих учителів та учнів краю не лише вітали на словах, а й нагороджували грамотами та подарунками. Відзначила активних учасників цьогорічного 16-го конкурсу голова Союзу українок Австралії Галина Касіян, яка приїхала з Австралії, аби вручити учням подарунки.

Від імені Союзу українок Австралії Галина Касіян привітала учасників конкурсу та зазначила, що, незважаючи на великі труднощі, особливо зараз, коли в Україні триває війна проти запеклого ворога, коли ми боремося, захищаючи свою незалежність, територіальну цілісність і свої цінності, такий конкурс відбувся.

На підтримку української мови та писемності Полтавська обласна рада заснувала обласну літературну премію імені Леоніда Бразова. Нагородив цьогорічних переможців голова Полтавської облради Петро Ворона: “Саме українська мова є фундаментом ментальності, на якому будується держава, це і є та берегиня, яка зберігає націю. Ліна Костенко колись сказала: “Нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирає мову”, тому я бажаю, щоб у нас ніколи не відбирали мову”.

Отже, цьогорічними дипломантами стали:

У номінації “Поезія” — Наталія Никифорівна Харасайло — поетеса, член НСПУ — за книгу поезій “Два голоси для флейти”.

У номінації “Проза” — Віктор Володимирович Сердюк — член Полтавської організації НСПУ — за книги для дітей: “Чарівне скельце, або Подорож за сміливістю”, “Таємниця різдвяних подарунків”.

У номінації “Драматургія” — Сергій Васильович Циба — артист, провідний майстер сцени Полтавського академічного обласного театру ляльок — за творчу діяльність із відродження українських національних традицій, вагомий особистий внесок у розвиток професійного театру.

У номінації “Публіцистика” — авторський колектив у складі: Вадима Олександровича Демиденка та Тетяни Прокопівни Демиденко — за збірник нарисів “Слов’янські портрети — 2”.

У номінації “Критика і літературознавство” — Олена Анатоліївна Гнізділова — доктор педагогічних наук, професор кафедри початкової і дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка — за монографію “Володимир Короленко: педагогічні ідеї та досвід педагогічної діяльності”.

За значний особистий внесок у розвиток сучасної української літератури та мови, дослідження трагічних сторінок минулого України, утвердження гуманістичних цінностей у суспільстві та активну громадянську позицію Почесною грамотою Полтавської обласної ради нагородили Федора Олексійовича Чужу, члена НСЖУ, голову Кременчуцької міської організації Спілки журналістів.

Під час свята Ліга українських меценатів відзначила подарунками активних учасників-полтавців минулорічного, XV конкурсу з української мови. Почесну подяку Ліги отримав колектив Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, колектив Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, колектив Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя.

Завершилося свято яскравим концертом від народного колективу “Барвінок” Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості, учнів Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко — дуету баяністів у складі Тетяни Сліпко та Богдана Бурбеля, народного артиста України Юрія Кириченка. Цілком імовірно, що його учасники матимуть змогу порадувати своїм талантом і столичних глядачів зі сцени Театру Франка під час фіналу конкурсу імені Петра Яцика.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment