Від Луганська до Карпат

Оксана ЯСІНСЬКА,

голова первинного осередку в НМНМГіП імені Й. Кобринського Коломийського МРТ “Просвіта”

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського відбулася академія, присвячена захисникам України. Святковий захід об’єднав різні покоління українських героїв, родини загиблих у зоні АТО, коломийську інтелігенцію і духівництво.

Уперше свято відзначили в День заснування українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, а не за військовоісторичним календарем сусідньої держави. Українські захисники незалежності й територіальної цілісності держави в усі часи виявляли мужність і героїзм. Проте, як зазначила генеральний директор Музею, член правління Коломийського МРТ “Просвіта” Ярослава Ткачук, отримавши перемогу, ми не маємо права зупинятися на досягнутому, а щоденною й наполегливою працею утверджувати й зміцнювати патріотичний дух, не допустити знищення української нації.

Яскравим прикладом звитяги українського народу, живою легендою нескореності й незламності духу є Герой України, сотенний УПА, політв’язень сталінських таборів 93літній Мирослав Симчич. Незважаючи на поважний вік, він завжди серед людей. У Музеї легендарний сотенний відзначив жертовність сучасних воїнів, які мужньо боронять рідну землю. Разом із учасниками хору Братства ОУНУПА (керівник Марія Маївська) Мирослав Симчич виконав і повстанську пісню.

Із духовним словом до присутніх звернулися канцлер КоломийськоЧернівецької єпархії УГКЦ Олександр Селезінка та капелан добровольчого українського корпусу “Правий сектор” о. Василь Жупник (псевдо Грім).

Спогадами про історичні події, які відбувалися на Майдані, ділилися координатор коломиян під час Революції гідності в Києві Геннадій Романюк, відомий коломийський митець, активний майданівець та учасник АТО Олег Кіращук.

У рамках академії відбулася презентація збірки патріотичних віршів поетичного подружжя львівської правозахисниці Наталії Крісман і поетаіванофранківця, бійця АТО Романа Лесюка “Рабство у генах лікують повстаннями”.

Однак не тільки зі зброєю ми маємо утверджуватися як нація. Нашою зброєю насамперед мають бути і слово, і мистецька спадщина, без яких ми зникнемо як народ. Цю істину глибоко усвідомлює й активний учасник Революції гідності, боєць “Айдару” Микола Павлюченко, який за власні кошти викупив і врятував з окупованої Луганщини колекцію українського традиційного одягу. Символічно, що виставка “Евакуйована колекція” доповнила музейну виставку, присвячену 90літньому ювілею класика гуцульського різьблення ХХ століття Дмитра Шкрібляка, об’єднавши Україну від Луганська до Карпат.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment