Фільм про легенду скрипкового мистецтва

Сергій ГОРИЦВІТ

В Одесі розпочалися зйомки художнього фільму про легенду скрипкового мистецтва — знаменитого музиканта і педагога Петра Столярського. Картину під назвою “Тарантела пізньої осені” знімає одеський режисер Ігор ПетровКозловський. У фільмі задіяні колишні й нинішні учні школи імені П. Столярського, а в сюжеті переплелися історичні й ліричні історії з життя легендарного викладача.

Головна інтрига фільму — як посварилися, а потім порозумілися знамениті випускники школи. За сюжетом, 1937 року коханню молодих студентівскрипалів Олени і Олексія завадив неправдивий донос, а в наші дні на арену виходять уже їхні онуки, теж учні цієї музичної школи. Ролі закоханих виконують актриса Одеського академічного російського драматичного театру Світлана Климова і актор Одеського театру юного глядача Андрій Гончар. “Онуки головних героїв, яких грають нинішні вихованці школи, з’ясовують, хто написав донос, і мирять бабусю і дідуся”, — розповідає режисер Ігор ПетровКозловський.

У головній ролі знімається Анатолій Індрицанін, який вважає образ свого героя складним для втілення, адже досі ні в театрі, ні в кіно образ Столярського ніхто не створював. “Ми керувалися записами Петра Соломоновича, спогадами його учня Давида Ойстраха. Крім того, моя матуся була знайома зі Столярським, і з самого дитинства я чув оповідання про нього. Наприклад, він часто запитував: “Коли ви збудуєте школу імені мене”. А ще любив говорити: “Ви мене обурили на так”. Я спробував оживити ці рідкісні одеські фрази”, — розповідає виконавець ролі Столярського.

Зйомки відбуваються на вулицях, у дворах в історичній частині Одеси. Коли юних героїв стрічки знімали біля обласного управління міліції, в епізодичних ролях знялися і співробітники міліції, які зіграли самих себе.

Фільм створює кінокомпанія “Південь—фільм” за підтримки Одеської кіностудії та Одеського відділення Національної спілки журналістів України. “Велику підтримку нам надає викладач школи Столярського професор Тетяна Фоміна, — розповідає режисер. — Її талановиті учні прикрашають наш музичний проект. Загалом фільм буде наповнений класичною музикою та історією Одеси. А під Новий рік ми плануємо прем’єру на Одеській кіностудії. Сподіваємося, що наша нова лірична історія сподобається українським глядачам”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment