Маленькі секрети Ірен Роздобудько

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

У Національному музеї літератури України відбулася зустріч із українською письменницею Ірен Роздобудько — переможницею літературних конкурсів “Коронація слова” та володарем відзнаки “Золотий письменник України”. В її творчому доробку низка повістей і романів та дві поетичних збірки.

Спілкуючись із присутніми, письменниця наголосила на важливості прищеплення любові до книги ще в юному віці. Але яка для цього має бути мотивація? Образно кажучи, людина, яка читає, зможе легко відчинити будьякі двері. А це значить, що їй буде не складно на рівних спілкуватися будь з ким. Коли читаєш, то з’являється багато нових думок, які потім цікаво аналізувати.

Після цього пані Ірен розповіла про свої дитячі твори. Якщо, скажімо, книга “Коли оживають ляльки” буде цікава для учнів початкових класів, то “Пригоди на острові Клаверин” залюбки прочитають трохи старші діти, а твір “Арсен” орієнтований на підлітків. Цікавий факт, “Пригоди на острові Клаверин” письменниця створила за своїми дитячими записами, які вона робила разом зі своєю подругою Клавою. А в основу твору “Арсен” поклала таємниці власної родини.

Учасників зустрічі цікавило, як могла стати українською письменницею людина, яка народилася і перші двадцять п’ять років життя провела у зрусифікованому Донецьку. Як виявилося, І. Роздобудько народилася в українській родині, де шанували українські звичаї та пісні, проте розмовляли переважно російською. А коли приїхала до Києва, то була вражена, що в столиці України теж більшість говорить цією мовою. Митець завжди намагається добитися справедливості і стає на бік ображеного. Ображеною у цій ситуації вона вважала українську мову. Це й послужило однією з передумов того, що Ірен перейшла у спілкуванні на українську мову, а потім стала українською письменницею. До речі, ще три роки тому приїжджаючи на Донбас, вона спілкувалася із земляками українською, і жодних питань з приводу цього не виникало.

Розповіла письменниця і про свою участь у створенні сценарію до відомого українського фільму “Поводир”. Але чи не найбільше присутні прагнули дізнатися про особисте життя мисткині. Ірен зізналася, що однією з її улюблених книжок є “Червоні вітрила” Олександра Гріна і вона, як Ассоль, багато років чекала свого Грея. Ним став третій чоловік письменниці — бард Ігор Жук.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment