Просвітянському журналу «Сіверянський літопис» — 20 років

Петро АНТОНЕНКО

Тепло, затишно і водночас урочисто в Чернігові днями відзначили 20річчя журналу “Сіверянський літопис”. Основні урочистості відбулися в переповненому актовому залі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Короленка, де зібралися автори, читачі журналу, творча інтелігенція.

Один із співзасновників журналу — Всеукраїнське товариство “Просвіта” ім. Т. Шевченка. Інші засновники — Чернiгiвський національний педагогічний університет ім. Т. Шевченка, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАНУ.

Створення й існування протягом двох десятиліть в обласному центрі журналу такого рівня, та ще й у нашому збіднілому національному інформаційному просторі, — це своєрідний феномен. Ось лише кілька цифр. Щоквартальний журнал, нині має обсяг 184 сторінки; за два десятиліття — 18 тисяч друкованих сторінок, майже 3 тисячі публікацій. Статус — всеукраїнський науковий журнал. Згідно з постановою президії ВАК України, журнал входить до перелiку наукових видань, публiкацiї яких зараховуються до результатiв дисертацiйних робiт з iсторiї. І важко порахувати, скільки докторів і кандидатів наук захистили свої дисертації, зокрема й завдячуючи солідним публікаціям у цьому журналі. Втім, тут уміло поєднується академізм із популярною формою викладу нашої української історії, часто досі замуленої, закритої для нас. І не лише історії ЧерніговоСіверського краю. Тут друкуються автори з Чернігова, Одеси, Києва, Харкова, Львова, інших міст.

Журнал можна передплатити по всіх областях України. А в Інтернеті читають його електронну версію на сайті: www.siverlitopis.cn.ua. Видання отримують усі провідні бібліотеки України, є воно і в багатьох бібліотеках за кордоном.

Хоч би яка була фінансова скрута, бідність бюджету, обласна рада та обласна держадміністрація постійно виділяють кошти і на видання журналу, і на передплату його для бібліотек. Вдячні також спонсорам і меценатам за підтримку доброї справи.

В епіцентрі цього унікального видавничого проекту — людина, що створила цей журнал і є незмінним його редактором протягом 20 років. Це заслужений журналіст України Сергій Павленко. Багато хто дивується, як він успішно встигає на трьох нивах: є власним кореспондентом парламентської газети “Голос України” по Чернігівщині; пише і видає найбільше в Україні книг про Івана Мазепу, його соратників і його добу; є редактором такого солідного журналу. Розгадка в одному слові — самовідданість. До речі, у Сергія Олеговича цього року теж ювілей — недавно йому виповнилося 60 років.

Отож двох ювілярів із двома ювілеями щиро вітали численні учасники свята. Це перший проректор педуніверситету імені Т. Шевченка, доктор історичних наук, професор Володимир Дятлов, голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Олександр Коваленко, редактор газети “Гарт”, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка, поет Дмитро Іванов, керівник ГО “Сіверський інститут регіональних досліджень”, доктор історичних наук, професор Сергій Леп’явко, директор історичного музею імені В. Тарновського Сергій Лаєвський, директор обласного Державного архіву Раїса Воробей, головний редактор журналу “Літературний Чернігів”, письменник Михась Ткач.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment