«Любити — це велике щастя»

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

У Національній музичній академії України імені Петра Чайковського відбулася знакова подія для культурномистецького життя України. Письменник Василь Фольварочний презентував тут книжку “На висоті орлиного лету”, що присвячена життю і творчості видатного українського виконавця, Героя України, народного артиста України Дмитра Гнатюка.

Відкриваючи презентацію, ректор Академії Володимир Рожок зазначив: “Доброта, мудрість, краса України, рідної землі поєдналися у ньому. Дмитро Гнатюк виступав у понад 90 країнах і всюди його концерти мали великий успіх. І сьогодні митець керує кафедрою оперної підготовки у нашій Академії”.

“Хоч би де виступав Дмитро Гнатюк, він завжди позиціонував себе українцем. Доля подарувала йому великий Талант. А талант переборює все завдяки Божому благословенню. Книжка написана для тих, хто має талант, аби вони бачили, що людина може дістатися вершин, якщо служить своєму народові”, — зазначив Василь Фольварочний.

Дмитро Павличко розповів про те, яким нелегким був шлях до українського слухача пісні “Два кольори”. На його переконання Дмитро Гнатюк — це душа України. Напевне, ще буде багато книжок, присвячених видатному українському співакові, але Василь Фальварочний зробив добре починання, за яке йому треба подякувати. А концерт, присвячений Дмитру Гнатюку, має відбутися у Національній опері України, якій він віддав багато років свого життя. Дмитро Васильович прочитав свій вірш, присвячений видатному співакові.

“Дмитро Гнатюк — приклад натхненного довголіття. Живи довго і твори довго на радість нам усім”, — такими були вітальні слова Михайла Чембержі, дійсного члена Національної академії мистецтв України. Про значення творчості Дмитра Гнатюка для розвитку української та світової музичної культури розповів професор, академік Національної академії педагогічних наук України Георгій Філіпчук. “Ми пишаємося нашим земляком. На творчості Дмитра Гнатюка виховувалося не одне покоління українців, і ми сподіваємося, що так буде й надалі”, — підкреслив голова громадської організації Земляцтво буковинців у місті Києві “Буковина” Валерій Цибух. А письменник Дмитро Головко передав присутнім вітання від дружини Дмитра Гнатюка — Галини Макарівни та її велику подяку Василю Фольварочному за правдиву книжку, що написана блискучою українською мовою.

Студенти й аспіранти Національної музичної академії дали невеликий концерт, під час якого прозвучали улюблені твори Д. Гнатюка — “Дніпровський вальс” (музика І. Шамо, слова В. Курінського), українська народна пісня “Глибока кирниця”, арія Роберто з опери П. Чайковського “Іоланта”, а також музика Ф. Шопена, що закликає до миру та єдності.

“Дякую, що прийшли мене привітати, дякую за цей прекрасний концерт. Сьогодні тут зібралися мої друзі. Хай буде радість та натхнення у вашому житті. А найбільше бажаю всім любові, бо любити — це велике щастя”, — з таким словами звернувся наприкінці презентації розчулений Дмитро Михайлович.

Побажаємо Дмитрові Гнатюку міцного здоров’я і щоб ще було багато таких чудових зустрічей з великим маестро.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment