Мюзикл від драматичного театру

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото з сайта театру

Київський академічний театр драми та комедії на лівому березі Дніпра продовжує впевнено заявляти про себе як театр багатожанровий. Поряд із драматичними виставами тут почали з’являтися музичні спектаклі. Помітним явищем у театральному житті Києва стала виставаконцерт “Карнавал плоті”. А нещодавно лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Богомазов поставив тут мюзикл “Співай, Лоло, співай!”, створений за п’єсою Олександра Чепалова, що написана за мотивами роману Генріха Манна “Вчитель Гнус, або Кінець одного тирана” та фільму “Голубий янгол”.

Роман Генріха Манна хоча й став класикою німецького реалізму, але малознаний сучасним читачем. Проте багатьом відомі літературні герої та сюжетна колізія цього твору. А ім’я вчителя гімназії на прізвисько Гнус уособлює дрібного тирана, людиноненависника, обмеженого педанта.

У п’єсі “Співай, Лоло, співай!” Олександр Чепалов також пропонує свою версію відомого сюжету. За словами драматурга, його твір насамперед про кохання — кохання приречене, дратівливе, болісне.

Отож про сюжет. Чимало чоловіків втрачають розум через чарівну співачку портового кабаре “Голубий янгол”. Серед шанувальників красуні є й юні учні місцевої гімназії, які проводять усі вечори на її концертах. А їхній учитель латині, що має прізвисько Гнус, вирішує сам навідатися до співачки, аби покласти край цій “непристойності” та “розпущеності”. Але побачивши на сцені Лолу, солідний професор забуває про все на світі і сам закохується як звичайний хлопчисько. Що вийде з такого кохання? Про це кожен зможе дізнатися, завітавши до театру. Лише зазначимо, що рано чи пізно кожному доводиться за все платити. Про це ненав’язливо, але переконливо говорять творці спектаклю.

Роль Гнуса, яку втілив заслужений артист України Олександр Ганноченко, напевне, одна з кращих за його багаторічну театральну кар’єру. Акторові вдалося тонко передати подвійну мораль свого персонажа, вражає його майстерність швидко перевтілюватися. І до героя, який у багатьох спочатку викликає лише відразу, наприкінці вистави з’являється співчуття.

Також на сцені можна побачити й інших яскравих персонажів — гімназистів (артисти Олександр Крамаренко та Олександр Піскунов), Директора гімназії (заслужений артист України Віктор Жданов), артистку Густу (Леся Самаєва), артистів Кіперта (народний артист України Лев Сомов) та Енді (Андрій Самінін), Конферансьє (Михайло Кукуюк). І, звичайно, головну героїню — Розу Фрейліх, вона ж Лола (Оксана Жданова). Молода артистка, крім драматичних, виявила ще й неабиякі вокальні здібності. А Віктор Жданов, Михайло Кукуюк, Андрій Самінін та Лев Сомов продемонстрували вміння гри на різноманітних музичних інструментах. У виставі вся музика та пісні звучать наживо.

Окремо хочеться відзначити роботу художника Петра Богомазова. Запропонований ним сценічний простір та костюми створюють достовірну атмосферу справжнього кабаре. І пісні персонажів дуже тонко передають їхній внутрішній світ. Тут і пристрасть, і щирі почуття, і жага до життя, і втома та розчарування.

Спектакль “Співай, Лоло, співай!” — цікавий творчий експеримент.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment