Проект «Шлях єднання»

Світлана МИРВОДА,

заслужена артистка України

Отримала запрошення на вихідні поїхати в АТО і погодилась не роздумуючи…

Благодійний фонд “Мир і Ко”, президентом якого є Мирослав Гай, за підтримки Сергія Лисенка (фінанси) та Ірини Авдєєвої (координація), зібрали цікаву творчу групу: керівник-волонтер Олександр Кулаков; етно-рок-гурт “ТаРУТА” (Олена та Євген Романенки), які другий рік їздять до військових із волонтерськими концертами; Катерина Мельник — волонтер проекту “Безкоштовні курси української мови”; Юрій Ягусевич — музикант-самородок (кобза, ліра, барабани, гітара, сопілка), який власноруч зробив за малюнками кобзу; Ігор Роман — лідер гурту “Fata morgana”, автор і виконавець; Світлана Мирвода — заслужена артистка України, бандуристка; Людмила Соловей — заслужений працівник культури України, автор-пісняр; Ольга Безклинська — голова ГО “Всеукраїнська асоціація музикотерапевтів України”; Анатолій Сорока — звукорежисер; Кирило Нечмоня — фотограф, водій Олександр.

Ідею проекту подав о. Микола Мединський-Залізняк. Капеланська служба “Альфа і омега”, яку він очолює, визначила напрями роботи з орієнтацією на віру, традицію, чин. За словами капелана, це має бути шлях єднання поколінь навколо української ідеї, навколо державотворчого процесу. Щоб не згасав волонтерський рух, людей-жертводавців необхідно поєднати безпосередньо з воїнами, аби спілкуючись, вони знали про конкретні потреби хлопців. Під гаслом “Мати Божа, врятуй Україну” організували зустріч волонтерської творчої бригади з бійцями Добровольчого українського корпусу “Правий сектор”, а саме — Першої окремої штурмової роти. Вояки і місцеве населення зібрались у Будинку культури м. Новоградівка Красноармійського району Донецької області. Дійство почалось із молитви та освячення зброї, присутні поспілкувались із українцями за кордоном (скайп-конференція з діаспорою Португалії), послухали невеликий екскурс в історію української мови і з великим задоволенням — концерт. Слухачі познайомились зі старовинними псалмами і кантами ХVІІ ст. (Ю. Ягусевич), насолодилися романсами, народними і патріотичними піснями під акомпанемент бандури і гітари (С. Мирвода) та відчули драйв сучасних ритмів (“ТаРУТА”)… Після концерту вдячні бійці попросили повторити концерт у них на базі, бо багато з них не могли бути присутніми. Там ми і жили (ночували у спальних мішках)…

Виступ перед бійцями Першої окремої штурмової роти Добровольчого українського корпусу “Правий сектор” на їхній базі завершився для мене несподіваним подарунком. Почувши звуки бандури, хлопці принесли… “розстріляну” посестру. Вигляд її шокував, а серце стислося… Цей український символ, наш народний інструмент вони витягли у Пісках із руїн Будинку культури і не змогли не забрати… Велика тріщина, деформована дека, обірвані струни… Сподіваюсь, її можна відремонтувати… Проситиму талановитого майстра із Чернігова Олександра Бешуна. Дякую бійцю “Карлу”, який опікувався цією “розстріляною” бандурою. А в дорогу її спакував у спальний мішок. Радості бійця не було меж, коли отримав від мене на пам’ять компакт-диск!

Імпровізований концерт перед бійцями у місці їх розташування артисти організували за всіма правилами: налаштували апаратуру, поставили для глядачів стільці, пригощали кавою і млинцями. Хлопці навіть жартували: “До нас приїхав Палац “Україна”. Серед них були легендарні захисники Донецького аеропорту — командир “Подолянин”, “Інженер”, “Да Вінчі”, “Семен”, “Запорожець”, “Музикант” та інші. Багато з них воюють із перших днів війни. Їхні обличчя серйозні, зосереджені, вони майже не усміхались. Але це до перших ліричних і світлих романсів. Виявляється, такий жанр для них зараз найнеобхідніший. Я співала все, що згадувала, а вони вже підспівували, потім ще й пританцьовували. На завершення самі дали для артистів концерт. Особливо захоплено слухали всі “Музиканта” — він грав на гітарі і співав про те, що їм болить. Коли ближче познайомилися, виявилося, що хлопець закінчив Запорізьке музучилище по скрипці, а родом із… Ковеля! Саме його слова запали в душу: “Ви робите колосальну справу, бо я бачу, як хлопці світліють, усміхаються, значить, вони можуть не тільки воювати…” Дай Боже, щоб усі повернулись і адаптувались до мирного життя! Потім, соромлячись, “Музикант” попросив за можливості допомогти і простягнув невеликий список. Там таке: тактичні рукавички, тактичні окуляри, рація, розкладка, термобілизна… Тож звертаюся до всіх небайдужих — можна допомогти конкретним добровольцям, які абсолютно нічого не отримують від держави, навіть іноді не мають за що поповнити рахунок телефону. У мене буде адреса Нової пошти для них. Слава нашим Героям!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment