Життя як сонце

Валентина ЄФРЕМОВА,

мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, куратор проекту “Родина. Творчість. Україна”

Фото автора

 

У рамках мистецького проекту “Родина. Творчість. Україна” у Київській галереї “Соборна” відбулася виставка сім’ї Ягодкіних і Носенко “Життя і сонце”.

 

На виставці художніх творів родини київських митців: заслуженого художника України Генрі Ягодкіна, Ганни Носенко та Тетяни Ягодкіної було представлено понад п’ятдесят картин, поєднаних сонячним настроєм.

На картинах Генрі Ягодкіна можна побачити різні жанри живопису. Особливо часто художник звертається до тематичної картини, в якій допитливо поновлює та розробляє тему величної праарійської культури за міфологічним епосом слов’ян. Провідний напрям художньої роботи живописця — живе, безпосереднє спілкування майстра з природою у всіх її проявах. У своїй творчості Г. М. Ягодкін дотримується реалістичного напряму живопису з урахуванням досягнень імпресіонізму, насамперед українського. Його пейзажні цикли присвячені багаторічному вивченню та зображенню регіонів України, таких, як Карпати, Крим, Середнє Подніпров’я. Пейзажі відрізняються натхненним зображенням різних пір року, поліхромним показом нюансів. Складними і водночас досконалими є зимові мотиви, що мають особливу хвилюючу сріблясту гаму, притаманну лише пензлю Генрі Ягодкіна. Художник сміливо поєднує в одній роботі два жанри: натюрморт і пейзаж, що наповнює його твори простором, надає їм особливої змістовності та привабливості.

Лейтмотивом творчості Г. М. Ягодкіна є створення позитивного ставлення до життя, наповнення почуттів романтичними враженнями та гарним настроєм. “Мені приємно дарувати людям відчуття щастя від самого існування на Землі”, — стверджує митець. Саме такими є картини “Урочиста осінь”, “Купальський букет”, “Кримський вечір”, “Натюрморт з трояндами”.

Для Ганни Носенко, архітектора за освітою, притаманне професійне володіння вишуканою технікою пастелі. Це її царина, де превалюють світлодайна тональність, вишукана кольорова гама, що передає почуття мисткині. Картини закликають до діалогу, викликають особливу душевність, замріяність. Художниця запрошує у свій світ прекрасного, де є місце спогадам дитинства, батьківської хати, безтурботної юності. Що й стверджують картини “Вечірні промені”, “В стилі кантрі”, “Бабусина капуста”, “Вільне небо України”.

Мисткиня має архітектурне бачення натури, вона сприймає світ як логічну конструкцію, гостро відчуває й передає головне, найсуттєвіше в навколишньому світі, підпорядковує простір картини єдиному композиційному вирішенню, що нагадує сучасну інтерпретацію глибинної філософії стилю конструктивізму. “Настрій, емоція — головне, заради чого сенс торкатися чистого паперу “чарівними паличками” пастелі”, — вважає Ганна Носенко. Живописна легкість створює особливий романтичний стан, у якому красномовно промовляє музика почуттів. Такі картини створюють особливу гармонію, діють як оберіг родини, їх хочеться мати в себе дома.

Тетяна Ягодкіна — випускниця Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня народного художника України О. Лопухова), художникживописець, дослідник, викладач. Талант мисткині розкривається через дивовижні художні образи, її картини сповнені життєдайної енергетики, допитливого ставлення до світу. Приваблюють картини раннього періоду творчості “Хата у Переяславі”, “Осінь у Гурзуфі”, “Літній букет”, “Плоди нашого саду”.

Живопис Тетяни Ягодкіної вирізняється емоційнояскравими акордами кольору, лаконічномонументальними композиційними рішеннями. Картини Тетяни стильні та сучасні, приваблюють несподіваними акцентами, в яких розкривається сюжетний задум. Оригінальне поєднання різних за структурою та фактурою фарб породжує нестандартні, життєдайні твори, в яких технологія підкоряється кольору та формі.

На презентації були вручені подарунки гостям, які простежили свій родовід, чимало цікавого дізналися про родини Петра Зикунова, Олександри Якімчук (Сингаївської), Олени Курило. Почули вітальне слово від членакореспондента Національної академії мистецтв України, доктора архітектури, завкафедри міського будівництва і архітектури КНАУБА Михайла Дьоміна. Надія Шевченко висловила подяку від голови правління громадської організації “Федерація жінок за мир у всьому світі” Тетяни Коцеби. Щиросердні вітання та подарунки передала авторам виставки від голови громадського об’єднання “Сумське земляцтво у місті Києві” Івана Рішняка, виконавчий директор організації Ірина Родченко.

Для втілення проекту в життя поєдналися галерея “Соборна”, Київська організація Національної спілки художників України, Український фонд культури, г/о “Сумське земляцтво у м. Києві”, Міжнародна організація “Федерація жінок за мир у всьому світі” та видавничий Дім “Справи сімейні”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment