Героїв пам’ятай

Оксана КЛІМОВА,

працівниця Кам’янецьПодільської ЦРБ

 

Герої Небесної Сотні — це люди неабиякої відваги, сили духу і стійкості, а ми не вправі забувати тих, хто ціною свого життя виборював українські ідеали.

Працівники Кам’янецьПодільської центральної районної бібліотеки провели вечір пам’яті “Героїв не забудь” (до Дня Гідності та Свободи). “Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли в небеса, — наголосила ведуча заходу Л. Гаращук, в. о. директора РЦБС, — але вони вічно житимуть у народній пам’яті”.

Відеоперегляди документальних фільмів “Герой Небесної Сотні — А. Корнєєв”, “Герої поруч з нами — В. Васільцов”, “Ми пам’ятаємо”, до глибини душі вразили аудиторію.

— Йдучи на ворога, він мав однуєдину зброю — любов до Батьківщини, — зазначила Ніна Васільцова, мати героя Віталія Васільцова із с. Гаврилівці.

На честь дня народження та в пам’ять про героя Віталія мати приїхала з Києва, щоб висадити понад 40 різних порід дерев для алеї слави із власного саду. 15 дерев було висаджено біля церкви Святого Миколая, а квіти — півонії — висаджені біля ЗОШ І—ІІ ступенів, яку вже названо його іменем. Ім’я Віталія Васільцова носить одна з вулиць с. Гаврилівці.

За справжніх героїв молодь винесла запалені свічки пам’яті.

Володимир Данилюк — співавтор книги “Герої нової доби” та автор документального фільму про А. Корнєєва “Герой Небесної Сотні” зазначив: “Нехай кожен із нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню — частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!”

Ці події знаходять відображення в поезіях. У вогні та диму народжувалась поезія, яку декламували члени клубу “Юність”, студенти ІІІ курсу Кам’янецьПодільського коледжу культури і мистецтв відділу “Видовищнотеатралізовані заходи” Ірина Дудко, Олександра Кравчук, Наталія Підгурська. Прозвучали пісні “Не плач, мамо, я повернуся” у виконанні Крістіни Станіславської — студентки ІІІ курсу відділу “Пісенне мистецтво”, “Нашим героям” у виконанні Ольги Дрик учениці РДШМ, “Повертайся живим” — Мар’яни Яремійчук та “Ми за мир” у виконанні ансамблю від учнів РДШМ.

До уваги присутніх свої світлини “Забуттю не підлягає” представив Станіслав Стояновський, заслужений працівник культури України, член Національної спілки журналістів України, фотохудожник.

Наш обов’язок — пам’ятати імена тих, хто першими став на захист демократичних цінностей народу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment