Макарівську картинну галерею відвідав столичний гість

Владислав Таранюк,

член НСЖУ

Фото надане автором

Селище Макарів, що на Київщині, нещодавно відвідав перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий. Знайомство столичного гостя з Макаровим розпочалося з церкви святителя Димитрія Ростовського (Данила Туптала) та пам’ятника Святителю Димитрію Ростовському, славетному уродженцю селища. Заслужений художник України, засновник Макарівської картинної галереї Анатолій Марчук зробив невеличкий екскурс і розповів історію створення пам’ятника славетному землякові. Потім вирушили до центру селища, де в районному Будинку культури вже протягом 12 років працює Макарівська картинна галерея.

Тут відбулася екскурсія, під час якої столичний гість дізнався про заснування галереї, про те, що вона взяла свій початок із вісімдесяти картин, а потім поступово поповнювалась унікальними творами сучасних українських митців, які приїздили на Макарівщину на живописні пленери.

Серед робіт, що експонуються в галереї, багато картин художників, які вже стали класиками сучасного образотворчого мистецтва, визнаними в Україні та світі, відзначені найвищими державними нагородами, зокрема Національною премією імені Тараса Шевченка. Це роботи Андрія Чебикіна, Георгія Якутовича, Василя Лопати, Олександра Губарєва, Василя Чебаника, Миколи Компанця, Миколи Стратілата, Наталії Ніколайчук, Володимира Куткіна, Миколи Кочубея та ін.

Особливу зацікавленість у гостя викликала розповідь про своєрідну “народну толоку”, яка проводиться для поповнення Макарівської картинної галереї. Вже понад 20 років відбуваються щорічні пленери в селі Козичанка і в самому Макарові. Створені під час пленерів картини залишаються для поповнення картинної галереї, колекція якої вже понад 200 полотен. Протягом шести років у Макарові проведенням пленерів опікується Макарівський селищний голова Олександр Іващенко.

Родзинкою галереї є збірка творів “Макарів та околиці”. Наразі це постійно діюча виставка. Завдяки їй мешканці селища та гості мають можливість милуватися неповторними краєвидами рідного селища та його околиць. У цьому є особлива цінність мистецтва, що увінчує навколишній світ. Адже він із роками змінюється, а для майбутніх поколінь залишається лишень у творах художників, які відвідали й полюбили цей мальовничий край.

Не залишила байдужим картинна галерея й Ігоря Ліхового, про що він записав у “Книзі відгуків”:

“Відомо, що провінція — це не віддаленість від столиці, а відсутність культурного середовища. У цьому сенсі Макарів не є провінцією, оскільки, окрім своїх славетних земляків, має цю чудову галерею мистецтв — особливий культурно-мистецький осередок, створений заслуженим художником України Анатолієм Марчуком. Приємно вражає сузір’я митців, твори яких представлено в галереї, а також сама збірка живопису і графіки, експонована зі смаком і любов’ю до Макарова. Вірю, що цей храм мистецтв матиме велике майбутнє та численних шанувальників. З повагою до митців — перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий”.

Така висока оцінка надихає на подальшу активну діяльність.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment