Презентація біографічної повісті про Анатолія Паламаренка

Владислав Таранюк,

член НСЖУ

У Макарівському районному будинку культури, що на Київщині, відбулася презентація книги Олександра Кавуненка “Страждати, терпіти, любити…”. Видання присвячене Герою України, народному артисту України, лауреату Національної премії імені Тараса Шевченка, професору Анатолію Несторовичу Паламаренку, великому патріоту своєї Вітчизни, який не дає прихованим українофобам щось накриво сказати про Україну.

Ідея проекту і художнє оформлення належать заслуженому художнику України Анатолію Марчуку. Цей проект здійснено під патронатом Макарівського селищного голови Олександра Іващенка. Видання має дві частини: “Соло під небесами” та “Щастя з другої спроби”. Книга пересипана, як перлами, поетичними рядками автора і прикрашена портретом Анатолія Паламаренка, ілюстраціями Анатолія Марчука та світлинами з сімейного архіву Паламаренків.

Зі столиці на презентацію завітали перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий, заслужений діяч мистецтв України поетпісняр Микола Луків, народний артист України, художній керівник Національної філармонії України Володимир Лукашев, заслужений працівник культури, відомий журналіст Володимир Біленко, заслужений діяч мистецтв України, співак і поет Віктор Женченко, заслужений журналіст України Микола Довнич, члени НСЖУ Олександр Кавуненко (автор книжки) та Микола Цивірко. Прибули сюди і перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Дмитро Христюк та селищний голова Макарова Олександр Іващенко. Також зібралося багато друзів, рідних, однокласників Анатолія Несторовича.

Але цю помітну культурну подію не тільки в Макарівському районі, а й у всій Київщині, що стала справжнім культурним святом, проігнорувала Макарівська районна державна адміністрація, яку очолює Тетяна Семенова та Макарівська районна рада (виконувач обов’язків голови Петро Дрига).

Вражає байдужість цих керівників до культури району і України загалом, до самої особистості єдиного у районі нині сущого Героя України, лауреата найвищої державної премії України, видатного актора Анатолія Паламаренка. На святі не було жодного представника адміністрації та райради, жодного привітання від влади району. Така неувага до своїх відомих земляків дуже бентежить. Можливо, тому, що місцеві владці забули про все, окрім своєї політичної кар’єри та себе любих.

Однак, незважаючи на таку позицію місцевої влади, свято вдалося на славу. Його посилила концертна програма з виступів художніх колективів “Козацькі джерела”, “Чебреці”, авторавиконавця Володимира Хоменка, солістів Світлани Чихун, Павла Склярова та інших.

Втішив присутніх своїм словом герой події. Насамкінець учасники дійства відвідали Макарівську картинну галерею, де відбулася ще одна презентація — погруддя Анатолія Паламаренка, виконаного скульптором Олександром Мацюком.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment