Змінити себе і світ на краще

Едуард ОВЧАРЕНКО

 

У Київському національному академічному театрі оперети вже понад чверть століття працюють над тим, аби український глядач мав можливість дивитися оперети та мюзикли своєю рідною мовою. Вже не перший рік тут ідуть українськомовні “Містер Ікс” та “Сільва” Імре Кальмана, “Циганський барон” Йоганна Штрауса, “Моя чарівна леді” Фредеріка Лоу, “Труффальдіно із Бергамо” Олександра Колкера, “Мадмуазель Нітуш, або Небесні ластівки” Флорімона Ерве. А нещодавно художній керівник театру, народний артист України Богдан Струтинський поставив тут українською мюзикл “Sugar, або В джазі тільки дівчата”, що був створений на музику Джула Стайна.

Глядач добре пам’ятає фільм з однойменною назвою з Мерлін Монро у головній ролі. На той час це була новаторська стрічка. Як згадував режисер картини Біллі Вайлдер: “Американська публіка була не готова до цього фільму 1959 року. Іноді я жалкував, що не зберіг ідею фільму на майбутнє і не реалізував її пізніше. Двоє хлопців переодягаються в дівчат — надто смілива тема для того часу. Років через десять ми б могли бути відвертішими”.

А в трактуванні українського режисера “У джазі тільки дівчата” — це комедійно-романтична історія про дружбу та гроші, про жагу до життя та кохання, про силу волі талановитих людей та їхню творчість. І проблеми, що порушені у п’єсі, залишаються актуальними і для сучасного українського суспільства. Як і в США в 30-ті роки минулого століття, сьогодні багато талановитих українських митців залишилися без підтримки держави. Вони змушені заробляти де доведеться. Та й чи не актуальними є слова героїв вистави: “Ми винні м’яснику, винні власнику. Світ, газ, тепло, усе відключено. Як голодним бути, знає той, хто мистецтву служить…”?

Проте мюзикл — жанр оптимістичний і життєрадісний, тому вже з перших хвилин музичної вистави навіть для тих, хто не бачив широковідомого фільму, стає зрозуміло, що в героїв усе складеться добре. Хотілося, аби щаслива доля чекала і всіх талановитих українських митців, які самовіддано віддають душу і серце рідній країні.

Проте повернімося до вистави. “Sugar, або В джазі тільки дівчата” від Національної оперети України. Це справді оригінальна постановка, що сповнена креативних режисерських рішень. Тут є і соковитий гумор, і цікаві сценографічні новації. Мюзикл доводить, що кожен має шанс змінити себе й навколишній світ на краще.

Усі покази спектаклю відбуваються з аншлагами. Значна заслуга в цьому народного артиста України Миколи Бутковського, заслуженої артистки України Асі Середи-Голдун, акторів — Олени Арбузової, Олексія Кирилова, Євгена Курбанова, Євгена Прудника та інших талановитих виконавців.

Наразі у театрі завершується робота над українськомовною версією ще одного всесвітньо відомого мюзиклу. Отож нової прем’єри залишилося чекати недовго.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment