Донбас знає українську!

До редакції “Громадянське радіо”.

23 листопада 2015 р.

 

Рада Київського міського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів висловлює обурення з приводу переходу мовлення для Донбасу редакції “Громадянське радіо” на російську мову, що порушує українське законодавство в частині визначення державності української мови, і свідчить про принизливе запобігання редакції в гірших традиціях “малоросійства” перед російською агресією. У Донбасі немає жодного громадянина України, який би не розумів мови українського народу, оскільки навіть у гірші часи зросійщення радянською владою в школах вивчалася українська мова, не кажучи вже про українськомовне населення споконвічно українського Донбасу.

Право кожного громадянина розмовляти зручною для нього мовою, але обов’язок ведучих дотримуватися державної мовної політики.

У понеділок 16 листопада на звернення ведучої до посла Франції в Україні російською мовою посол — на сором і ведучої, і редакції, і Міністерства культури в купі з Урядом і Президентом — відповідала українською мовою, тоді як ведуча уперто дотримувалась мови окупанта, а українське прізвище “Пісний” безуспішно намагалася вимовити поросійськи, забувши, напевно, у російській запопадливості, що власні назви не перекладаються.

Задля кого страється ведуча в передачі на Донбас 22 листопада, уперто тримаючись завдання догодити окупантам і їхнім сподвижникам, ведучи розмову з філологом української мови Юлією Красильниковою винятково російською? Яка мета такої запопадливості? Хіба від того Путін перестане вбивати громадян України і виведе своїх бандитів з Української землі? Чи авторам “толерантної” ініціативи з російською мовою треба довести, що українці підуть на поступки, коли їх добре притиснути — доказом є реверанс у бік окупанта? Українські ветеранидержавники вимагають повернення до українського мовлення, хоч би за тим стояли боягузливі урядовці й дипломати або керівництво українським телебаченням. Якщо не можете подолати в собі принизливий “хахлізм” — відійдіть і не принижуйте гідності УКРАЇНЦІВ!

Рада КМВ ВОВ наполягає на терміновій зміні назви передачі “Київ—Донбас” на запропоновану Радою назву “Донбас український” і “Хроніки Донбасу” на “Хроніки українського Донбасу”.

 

За дорученням

Ради КМВ ВОВ

Олесь ГРИБ, голова Печерського відділення ВОВ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment