Книги, що роблять із малороса українця

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

Днями в Українському домі, що на Європейській площі столиці, відбулася ІV Книжкова виставка “Книжкові контракти”. Приємно вразила велика кількість різноманітної літератури. До того ж переважна більшість представлених книжок видана українською мовою.

На виставці широко представлена художня, наукова, дитяча, довідкова, історична, краєзнавча, музична література, а також подарункові видання, альбоми про мистецтво, антикварні книги, періодика.

Видавництво “Теза” спеціалізується на виданні літератури для дітей. Чільне місце тут відводиться книжкам українських письменників і українськомовним перекладам шедеврів світової літератури. Є тут твори для дітей, які лише вчаться розмовляти, і для підлітків, що вже збираються у доросле життя. Товариство “Знання” презентувало вершини світового письменства у виданнях українською та англійською мовами. Дослідження теми духовності є головним для видавництва “Світ Софії”. А видавці журналу “Слово жінки” наголошують у своєму часопису, настільки важливо завжди мати почуття оптимізму. Крім цього свої видання представили видавництва “Дніпро”, “Веселка”, “АБаБаГаЛаМаГа”, “Криниця”, “Київська криївка”, “Ранок”, “Зірка”, “Клуб сімейного дозвілля” та інші.

Усіх відвідувачів гостинно зустрічала “Різдвяна вітальня”. Тут шанувальники красного письменства мали можливість поспілкуватися і з відомими українськими письменниками, і з тими, хто робить лише перші кроки на літературній ниві. А гостем виставки стала Віра Савченко, яка презентувала книгу Героя України Надії Савченко “Сильне ім’я Надія”.

У рамках книжкової виставкиярмарку проводилася благодійна акція “Придбай книжку — подаруй свято дітям, позбавленим батьківської турботи”. Під час цієї акції кожен небайдужий мав змогу зробити свій внесок у забезпечення дитячих будинків та шкілінтернатів новими книжками. Відбулася тут і урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу “Краща книга України”. Але найцікавішим для допитливого читача було спілкування з авторами.

Відомий політик і громадський діяч, Герой України Левко Лук’яненко представляв на виставці книжки, написані ним у різні роки, — “Шлях до відродження”, “З часів неволі”, “Від хохла до українця”, “Сповідь у камері смертників”, “Де ти, доле України”. “Мета всіх моїх книжок зробити з хохла та малороса українця”, — зізнався Левко Григорович.

Головний лейтмотив представлених на виставці творів Олександра Дробахи, за словами автора, аби читачі не мріяли про скарби Павла Полуботка, а відновлювали скарби своєї душі. Митець у своїх книгах звертається до постатей видатних українців, частину з яких (Капніст, Гоголь, Сковорода) досі намагається привласнити Москва.

А прозові та поетичні збірки Івана Марченка “Молюсь за тебе, Україно”, “Золоте руно Антея”, “Воскресіння душі”, “Столичні дзвони кличуть” стверджують невмирущість України, яку ніколи не здолати ніяким ворогам.

Залишається сподіватися, що чудові видання, які були представлені на виставці “Книжкові контракти”, вже незабаром займуть чільне місце в усіх українських книгарнях і стануть доступними кожному читачеві.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment