Країна гідності і свободи

Інна ГОНЧАР

Атмосфера у Залі бойової слави Новодністровського історичного музею була урочистою, хвилюючою: 2 грудня небайдужі та патріотично налаштовані городяни, представники влади міста, бюджетної та виробничої сфер, очевидці подій на Майдані, учасники бойових дій у зоні АТО та члени їхніх сімей, активісти волонтерського руху об’єдналися на зустрічі “Україна — країна гідності і свободи. Україна — це я!”.

Це поважне зібрання організувала директор музею Галина Олександрівна Разгонюк у період відзначення Дня Гідності та Свободи, Дня волонтера, Дня Збройних сил України, Дня місцевого самоврядування. Слово для привітання Галина Олександрівна передала військовому комісару Сокирянського РВК Сергію Марчуку, який разом зі своїм колегою, учасником АТО Павлом Пержуном вручив медалі “Учасник АТО” нашим землякам Павлу Марценюку, Андрію Лукіну, Борису Сазонову та матері Валентина Мартинюка, що перебуває нині на буремних рубежах. Подарунком для новодністровських захисників була презентація відеокліпу пісні “Горобиний біль”, створеного нами з Михайлом Рожком за ідеєю директора ТОВ “Реал ТБ” Віктора Круглянка у творчій співпраці з фахівцями нашого телебачення Олександром Банковським і Вітою Пашковською.

Патріотичний передзвін поетичних зізнань і вражень про новітні події на Майдані та в державі від Інни Гончар і старшого лейтенанта Збройних сил України Анастасії Багрійчук по-особливому відлунювали у серцях учасників зустрічі.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих, серед них наших земляків: колишнього новодністровця Іллі Василиша, коболчинця Степана Загребельного та померлого нещодавно, саме у Дні Гідності та Свободи, Сергія Корнецького…

Г. О. Разгонюк розповіла, що нещодавно книгу про Євромайдан музею подарував випускник першої школи Денис Казван. Член музейної ради Світлана Лазаренко зачепила небайдужі струни душі розповіддю про знаменні події і віршем “Для чого люди вийшли на Майдан?”

Спогадами поділився активний учасник Майдану, щойно обраний депутат і заступник Новодністровського міського голови Анатолій Іванович Білоткач, що передав музею свою каску, у якій перебував свого часу в обпаленій вогнем і горем столиці.

Затамовуючи подих, слухали виступ учасника бойових дій у зоні АТО, голови новоствореної громадської організації “Біла фортеця” Павла Марценюка.

Непростим був спогад і Надії Леонтіївни Татаринової, бабусі Тараса Серби, котрий свого часу навчався у Новодністровській гімназії, а уже встиг відчути подих смерті, перебуваючи під мінометним обстрілом під Савур-Могилою…

Подякували хлопцям за мужність і витримку, а всім новодністровцям — за єднання і родинне тепло, із якими долучалися до фінансової та продовольчої підтримки наших захисників голова ГО “Народна сила” Микола Іванович Данилюк, начальник відділу гуманітарної політики Людмила Пастушок та кореспондент “Нашої газети” Ірина Шундрій.

Директор музею Галина Разгонюк зачитала звернення до міської влади, прийняте на засіданні музейної ради, з пропозицією встановити білборд з написом: “Нація існує доти, доки існують люди, готові її захищати! Дякуємо землякам — учасникам АТО!” Запрошені гості теж підтримали цю ініціативу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment