Пісня — наш захисник і оборонець

Андрій МЕЛЬНИЧУК,

заслужений журналіст України

Нещодавно в залі Київського національного університету технологій та дизайну відбувся творчий вечір відомого поетапісняра, народного артиста України Вадима Крищенка.

Для Вадима Крищенка пісня стала справою всього життя. Цього року у Національному палаці мистецтв “Україна” відбулося його чотиригодинне ювілейне пісенне свято “День сповіді”. За два тижні до концерту у касах уже не було квитків. Це ще одне підтвердження того, що наша українська пісня, попри наклеювання на неї ярлика “неформат”, може бути не лише втішною для людської душі, а й комерційно спроможною. Вадим Крищенко і його побратими довели це.

За активної участі поета уже втретє у ІваноФранківську відбувається пісенний фестиваль “Галицький шлягер”.

Певно, ніхто з сучасних поетівпіснярів не написав стільки пісень патріотичного звучання, як цей поет. Згадаймо хоча б “Наливаймо, браття, кришталеві чаші”, “Родина”, “Гей, ви козаченьки”, “Я — України син”, “Вставаймо, браттяукраїнці” та інші.

Але повернімося до пісенного свята, подарованого киянам і гостям нашої столиці Вадимом Крищенком.

На спонсорських началах він зібрав виконавців, які співали пісні на його слова. Всіх зачарувала народна артистка України Алла Попова, вразив народний артист України Олександр Василенко. Своїм творчим батьком називає Вадима Крищенка артист із унікальним голосом — Михайло Брунський. Він подарував глядачам дві нові пісні, музику до яких написав сам. Довгими оплесками супроводжували глядачі виступ ще одного вихованця Вадима Крищенка — Дмитра Андрійця. Нещодавно той здійснив творче турне Україною з народною артисткою, Героєм України Ніною Матвієнко. І, як зізналася Ніна Митрофанівна, був окрасою цих концертів.

А коли на сцену вийшов неперевершений майстер художнього слова, народний артист Анатолій Паламаренко, зала завмерла. А потім вибухнула оплесками.

На цей авторський концерт свого наставника з ІваноФранківська приїхав відомий співак і організатор мистецьких заходів Ярослав Борута, якому нещодавно присвоєно високе мистецьке звання — народний артист України. Щиро сприйняли люди пісні у виконанні пана Ярослава.

Родзинкою свята став виступ заслуженої артистки України Тетяни Піскарьової. Натхненно читав свої нові вірші зі сцени і сам Вадим Крищенко.

Під час концерту на сцену вийшов сивочолий ветеран із паличкою і став перед поетом на коліна. Більшої шани годі й чекати.

А крапку поставив славнозвісний квартет “Гетьман”.

Поет мріє видати диск патріотичних пісень і передати їх кожній школі. Для нашого українського відродження це дуже потрібно. Добре було б, щоб хтось простягнув руку допомоги цьому проекту.

А свої враження від концерту хочу завершити словами Вадима Крищенка, які він мовив зі сцени:

Любіть сонце і блакить,

Таврійські степи і карпатські хащі,

Одне одного полюбіть…

Любіте — і світ стане кращим!

А ще додам: любіте українську пісню. Вона допоможе нам жити і боротись, утверджувати нашу мову, будувати майбутнє України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment