Єдині з армією

Вояків Збройних сил України з їхнім професійним святом і Днем волонтера в Краматорську, Слов’янську, с. Первомайську, м. Нововродівка та м. Соледарі привітав столичний Арт-десант.

“Народ і армія сьогодні справді єдині, — підкреслював у своєму привітанні історик, просвітянин Володимир Семистяга. — Не випадково ці свята майже збігаються у часі”. Під час зустрічей пан Володимир вручав військовим і місцевим мешканцям газети “Слово Просвіти” і “Українське слово”, а також книги поезій П. Мовчана з його автографами, видані ВЦ “Просвіта”, та навчальні диски для дітей.

У Первомайському будинку дозвілля директор закладу пані Алла Вікторівна зі своєю командою зуміла створити у залі затишну атмосферу свята.

“Коли я бачу бійців, їхні очі, руки самі виграють по струнах, незважаючи на холод”, — зізнається гітарист-віртуоз Василь Шматок. Чарівно звучали народні та стрілецькі пісні у виконанні заслуженої артистки України Світлани Мирводи. Неабиякий успіх мала пісня Григорія Гончаренка на слова Миколи Матоли “Друже ковалю”. Родзинкою всіх концертів стала харків’янка Люцина Хворост — її ліричний ніжний голос і оригінальна манера виконання українського патріотичного шансону припали до душі військовим, зокрема, “Повстанське танго”, створене Ольгою Ільків та Мартою Пашківською — зв’язковими генерала УПА Романа Шухевича. Артистизмом і чудовими патріотичними піснями полонив слухачів Василь Лютий, який був у сепаратистському полоні. Його авторські пісні — посвята хлопцям, що загинули під Іловайськом, про захист Донецького летовища і відома багатьом “Меч Арея” звучали гостро і проникливо. Чудове враження справив виступ фронтмена гурту “Фата Моргана”, колишнього шахтаря з Горлівки Ігоря Романа з піснями “Привіт прокурору”, “А як будеш Хрещатиком йти з Майдану на АнтиМайдан” та ін. Він за свій патріотизм був у розстрільних списках сепаратистів. Зворушливо, тепло прозвучала пісня “Батьківська любов” відомого композитора і виконавця Леоніда Нечипорука.

Арт-десант закінчився підсумковим концертом у шахтарському містечку Соледарі. Цей концерт став справжньою демонстрацією єдності армії з народом. Міський голова Соледара Юрій Толстополенко вручив нагороди офіцерам спільного координаційного центру, вітальне слово виголосив полковник Ігор Лоза. На творчій зустрічі в Соледарі було багато місцевих мешканців. Серед них — члени первинної організації незалежної профспілки гірників України “Артемсіль” м. Соледара, яку очолює добродій Євген. Було багато дітей. Вони брали активну участь у програмі концерту і підтанцьовували відомим артистам. Надовго запам’ятаються діткам запальні мелодії Віктора Відоменка і неперевершена гра гітариста Василя Шматка. Вперше у програмі Арт-десанту був виступ військовослужбовця Олексія Ященка з однієї з бойових частин. Цим виступом започаткована нова ініціатива — пошук талановитих виконавців серед воїнів із метою організації музичного фестивалю. Цю ініціативу озвучував на концертах незмінний керівник і натхненник десантів, заслужений діяч мистецтв України Сергій Архипчук.

Привітали бійців учасники Арт-десанту — волонтери Олег Білик, Олег Пахолок та Олег Андрущенко.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment